پنج نفر به اتهام فرار ۲۰۰ میلیارد ریالی مالیات دستگیر شدند

سنندج - ایرنا - فرمانده انتظامی کردستان گفت: پنج متهم پرونده فرار ۲۰۰ میلیارد ریالی مالیات که با سوء استفاده از کارت بازرگانی یکی از شهروندان اهل مریوان مرتکب جرم شده بودند، توسط پلیس دستگیر شدند.

سردار علی آزادی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی تشکیل پرونده‌ای در زمینه فرار مالیاتی با سوء استفاده از کارت بازرگانی در مریوان طی سال‌های ۸۸ و ۸۹ این موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جرایم اقتصادی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با بررسی‌ گزارش‌ها از اداره امور مالیاتی استان کردستان و اقدامات تخصصی صورت گرفته از سوی ماموران، مشخص شد افرادی با سوء استفاده از کارت بازرگانی یک نفر اهل مریوان اقدام به وارادات میلیاردی کالا از جمله ۷۶ هزار تُن شکر به کشور کرده ولی از پرداخت مالیات سرباز زده‌اند.

سردار آزادی یادآور شد: بررسی‌های بعدی ماموران نشان می‌دهد صاحب اصلی کارت بازرگانی، این کارت را به مبلغ پنج میلیون ریال به افرادی فروخته است و پنج نفر خریدار کارت با سوءاستفاده از آن اقدام به ورود کالا به کشور به صورت کلان کرده و مالیات آن را پرداخت نکردند.

فرمانده انتظامی کردستان تاکید کرد: با تلاش بی‌وقفه ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان و بررسی‌های تخصصی، متهمان پرونده در شهرهای مشهد، نیشابور و تهران شناسایی شده و با نیابت قضایی دستگیر و به مراجع قضایی کردستان معرفی و با قرار وثیقه روانه زندان شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =