۱۵ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۲
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83543497
۰ نفر

برچسب‌ها

کتاب " گمشده دره سبز"  منتشر شد

زنجان - ایرنا - خاطرات محمدعلی کاظمی رزمنده ۱۶ ساله‌ عملیات خیبر در کتاب " گمشده دره سبز " چاپ و منتشر شد.

 کتاب "گمشده دره سبز " خاطرات محمدعلی کاظمی است که توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت انتشارات سوره مهر وابسته به حوزه هنری چاپ و منتشر شده است.
سیده مریم بازرگانی روز چهارشنبه در خصوص این کتاب به خبرنگاران گفت: این کتاب خاطرات محمدعلی کاظمی از روستای سبزدرق از توابع شهرستان سلطانیه است، که در زمان هشت سال جنگ تحمیلی نوجوانی بیش نبود، که با سن کم و با شور و حال نوجوانی در جبهه‌های جنگ حاضر می‌شود و در اسفند ماه ۶۲ در سن ۱۶ سالگی به مدت هفت سال در عملیات خیبر به اسارت نیروهای عراقی درمی آید.
بازرگانی با یادآوری اینکه از پاییز سال ۹۲ حضور در کارگاه‌های آموزشی داستان‌نویسی و خاطره‌نویسی حوزه هنری زنجان و تهران نوشتن را آغاز کرده است، گفت: نوشتن کتاب "گمشده دره سبز" سال ۹۵ شروع شد و تألیف آن نیز سه سال به طول انجامید.  
وی  اضافه کرد: حوزه هنری زنجان، فضا و بستر مناسب جهت انجام مصاحبه ها و دعوت از اساتید کشوری جهت حضور در کارگاه‌های متفاوتی که به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری در حوزه هنری زنجان برگزار می‌شد، را فراهم کرد.

این نویسنده  ادامه داد: مصاحبه‌ها با محمدعلی کاظمی در حوزه هنری زنجان انجام شده بود که در ابتدا به مصاحبه‌های ابتدایی اکتفا شد اما به دلیل کلی‌گویی و ناقص بودن مصاحبه‌ها سوالات بسیاری ذهنم رو مشغول کرده بود که با مشورت گرفتن و راهنمایی اساتیدی چون استاد مرتضی سرهنگی و فرزاد بیات موحد تصمیم بر آن شد تا برای ارائه خاطراتی بهتر به مصاحبه‌های جزئیتری برسم و اسامی دوستان رزمنده عملیات خیبر با جزئیات در کتاب درج شود.

کتاب "گمشده دره سبز"خاطرات محمدعلی کاظمی رزمنده ۱۶ ساله‌ عملیات خیبر است، که به قلم سیده مریم بازرگانی در ۲۵۴ صفحه و در قطع رقعی توسط دفتر ادبیات و هنر مقاومت انتشارات سوره مهر وابسته به حوزه هنری چاپ و منتشر شده است.
حوزه هنری استان زنجان با رویکرد تولید آثار فاخر هنری در قالب دفاع مقدس و تاریخ شفاهی و با نگرش و رویکردی فرهنگی و مذهبی چند سالی است که با فراهم سازی فضا و بستر مناسب برای نویسندگان و خاطره‌نویسان جوان استان طرح جمع‌آوری خاطرات رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را آغاز کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =