تعلیق تاثیری در حضور جودوکاران در پارالمپیک ندارد

تهران- ایرنا- دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک گفت: جودو نابینایان زیر نظر کمیته بین‌المللی پارالمپیک است و تاثیری از تعلیق جودو ایران نمی‌پذیرد.

«هادی رضایی» امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری که به مناسبت هفته پارالمپیک برگزار شد، افزود: تغییر در مدیریت فدراسیون‌ها در سال منتهی به پارالمپیک آسیب‌زا است و در جریان استعفا «حمید صمیمی» رییس فدراسیون جانبازان و معلولان نیستم.

وی درباره تامین بودجه برای فدراسیون‌ها اظهار داشت: گله مند نیستم اما لازم است دریافتی را گزارش کنم. برای کسب سهمیه و اعزام نیاز به بودجه است. البته شرایط کشور را به وضوح می‌بینم و مشکلات اقتصادی وجود دارد. به میزان بودجه اولویت‌بندی می‌کنم.

دبیر اجرایی پارالمپیک در زمینه مشکلات پاراتیروکمان گفت: به مسوولان در جلسه ستاد بازی‌ها المپیک و پارالمپیک اعلام کردیم که خواسته‌های پارالمپیک را اجرا نکنند چرا که ما خود مدیریت برخی از اتفاقات را بر عهده خواهیم گرفت. به فدراسیون‌ها هم اعلام کردیم که در آستانه پارالمپیک ورزشکاران را در شرایط توکیو قرار دهند. شرایطی که یکی از آن آب و هوا است. اگر ورزشکاران ما در شرایط قرار بگیرند بدون شک عملکرد مناسبی خواهیم داشت.

رضایی اضافه کرد: هشت رشته از فدراسیون جانبازان جدا شده و تا سال آینده چهار رشته دیگر جدا می‌شود. این کار از سال ۲۰۰۹ شروع شده و روندی جهانی است. تمام رشته‌ها باید زیر نظر فدراسیون مربوطه باشد تا مکاتبات جهانی دچار مشکل نشود.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک عنوان کرد: جودو نابینایان زیر نظر فدراسیون جهانی نیست و ما برای حضور نابینایان در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو مشکلی نداریم. در این رشته ۲ سهمیه ایران قطعی شده و احتمال کسب سهمیه سوم نیز وجود دارد. همچنین سهمیه‌های تیراندازی با کمان به نام کشور است و فرد محور نیست.

وی در خصوص پیش‌بینی خود از عملکرد در توکیو ۲۰۲۰ تصریح کرد: تا چند ماه پیش، پیش‌بینی ۱۳ مدال طلا داشتیم اما با توجه به نتایج رقیبان این پیش‌بینی اکنون به ۱۱ مدال کاهش پیدا کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =