فرنگی‌کار ارمنستانی تیم ایذه: از عنوان بهترین کشتی‌گیر لیگ ایران متحیر شدم

تهران- ایرنا- کشتی‌گیر ارمنستانی تیم سینا صنعت ایذه گفت: خیلی خوشحالم در کشوری به عنوان کشتی‌گیر برتر انتخاب شدم که صاحب سبک است و از شنیدن این خبر متحیر شدم.

«مالخاز آمویان» کشتی‌گیر ارمنستانی تیم «سینا صنعت ایذه» و قهرمان جوانان جهان که به عنوان برترین کشتی‌گیر هفته ششم لیگ‌برتر کشتی فرنگی انتخاب شد. وی در این زمینه اظهار داشت: خیلی خوشحالم در کشوری به عنوان کشتی‌گیر برتر انتخاب شدم که در این رشته صاحب سبک است. از شنیدن این خبر متحیر شدم.

وی درباره کشتی وزن ۷۲ کیلوگرم با تیم دانشگاه آزاد که با برتری او و ضربه فنی حریف به اتمام رسید، عنوان کرد: کشتی‌های حریفم را دیده بودم و کشتی‌گیر خوبی بود اما خوشحالم که این مسابقه با پیروزی من به پایان رسید. هر چند در چنین مسابقاتی مثل لیگ پیروزی تیمی مهم‌تر از پیروزی فردی است.

قهرمان کشتی فرنگی جوانان جهان ادامه داد: سابقه حضور در لیگ کشتی آلمان را هم دارم اما احساس متفاوتی برای کشتی گرفتن در ایران دارم زیرا فعالیت در این عرصه آن هم در ایران قطعا جذابیت‌های بیشتری دارد.

آمویان ادامه داد: کیفیت لیگ ایران با اضافه شدن کشتی‌گیران امید بهتر از قبل خواهد شد و رقابت‌ها نزدیک‌تر می‌شود. از لیگ ایران شناخت لازم را داشتم که هر ساله با کیفیت خوبی برگزار می‌شود. در این فصل نیز در تیم‌های مختلف کشتی فرنگی و آزاد از کشتی‌گیران خوب خارجی استفاده می‌شود و همین موضوع سبب شده لیگ ایران مورد توجه کشورهای مختلف قرار بگیرد. فکر می‌کنم این اتفاقات کیفیت لیگ ایران را بالاتر می‌برد.  

وی در پایان با اشاره به حضور «سینا صنعت ایذه» در نیمه‌نهایی افزود: تیم سینا صنعت ایذه از مدیریتی خوب و کادرفنی لایق و کشتی‌گیرانی باغیرت و با کیفیت برخوردار است. امیدوارم با اتحاد و همدلی اعضای تیم و تدبیر سرمربی بتوانیم قهرمان لیگ ایران شویم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =