۱۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۵
کد خبرنگار: 2838
کد خبر: 83543145
۰ نفر

برچسب‌ها

امام‌جمعه کازرون معرفی شد

شیراز- ایرنا- شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان فارس سه‌شنبه اعلام کرد که حجت الاسلام محمد صباحی به سمت امام‌جمعه کازرون تعیین شده است.

بر این اساس، امام جمعه جدید کازرون قرار است روز جمعه ۱۷ آبان‌ماه جاری در آیینی معارفه شود. 
مروری بر پیشینه فعالیت‌های حوزوی حجت الاسلام صباحی حاکی از آن است که وی در حوزه علمیه کازرون، به تحصیل علوم دینی پرداخت. 
پس از آن، عهده‌دار مسئولیت دفتر حجت الاسلام بنیادی امام جمعه پیشین کازرون و امام جماعت مسجد الزهرا (س) این شهر شد.
حجت الاسلام صباحی طی ۱۰ سال گذشته تاکنون امامت جمعه خرامه را برعهده داشت. 
وی مدتی هم معاون اجرایی نهاد نماینده مقام معظم رهبری در استان فارس بود.
شهرستان کازرون در ۱۲۰ کیلومتری غرب شیراز واقع است. 

حجت الاسلام محمد خرسند امام جمعه فقید کازرون ساعت حوالی ۳:۳۰ بامداد چهارشنبه هشتم خرداد ۹۸ در حالی که به اتفاق همسر خود از آئین احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان (شب قدر) بازگشته بود، مورد سو قصد قرار گرفت و به شهادت رسید. 

 پیش‌از این، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان فارس  ۱۱ آبان‌ماه جاری به خبرنگار ایرنا گفته بود: ۱۲ گزینه پیشنهادی از سوی مردم و تشکل‌های مردمی کازرون برای امامت جمعه این شهر معرفی شده‌اند اما هنوز فرد خاصی از بین آنان انتخاب نشده است.
حجت الاسلام حسین ملک مکان افزود: روند گزینش و انتخاب ائمه جمعه توسط شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور صورت می‌گیرد که انتخاب یک فرد به عنوان امام جمعه روند خاصی دارد.
وی ادامه داد: روند گزینش ۱۲ گزینه پیشنهادی برای امامت جمعه کازرون در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در حال انجام است و از گزینه‌های پیشنهادی امتحان و مصاحبه صورت می‌گیرد تا به جمع‌بندی و گزینه نهایی دست یابند.
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان فارس گفت: دلیل زمان بر شدن انتصاب امام جمعه کازرون نیز همین موضوع است که باید منتظر جمع‌بندی و ابلاغ شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =