۱۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۴
کد خبرنگار: 754
کد خبر: 83543076
۰ نفر

برچسب‌ها

اسلامی: ۵۰ درصد بافت‌های فرسوده تهران بازآفرینی شده است

تهران-ایرنا- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سند پدافند غیرعامل در زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای در دستور کار داریم، گفت: ۵۰ درصد بافت فرسوده تهران‌ بازآفرینی شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد اسلامی صبح روز سه‌شنبه در همایش ملی پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه در این وزارتخانه همه‌نقش و مسئولیت با مردم است، اظهار داشت: در شورای عالی شهرسازی مصوبه‌ای برای طرح‌ریزی شهری داریم که بر اساس آن باید ضوابط پدافند غیرعامل در این حوزه رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه بازسازی خانه‌های فرسوده و ‌بازآفرینی شهری به قانون تبدیل شده و سازمانی هم برای همین منظور تشکیل شده، افزود: در بخش روستایی دولت برای بازسازی بافت‌های فرسوده هزینه مستقیم می‌کند و برای شهرها نیز تسهیلات ارزان قیمت ارایه می‌دهد که با تلاش‌های صورت گرفته ۵۰درصد بافت فرسوده تهران بازآفرینی شده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برای مصون‌سازی زیرساخت‌های ناوگان هوایی کشور در برابر حملات سایبری نیز برنامه‌های مفصلی برای پایداری سیستم‌های ناوبری هوایی داریم تا با ارتقا آنها بتوانیم خدماتی که در این بخش ارایه می‌شود، بدون وقفه‌ ادامه یابد.

اسلامی  با اشاره به اینکه در زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای نیز سند پدافند غیرعامل را در دستورکار داریم تا ایمن‌سازی‌های لازم‌ در بخش تعمیر و نگهداری رعایت شود، تصریح کرد: در بخش نیروی انسانی آمورش و فرهنگ‌سازی را از الزامات پدافند غیرعامل می‌دانیم که باید سرمایه‌گذاری بیشتری را برای آن انجام دهیم براین اساس در وزارت راه برنامه‌های اموزشی را با سرفصل‌های مختلف در دستور کار داریم تا ارتقا کیفی در عملکرد و باور ایجاد کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha