۸۵۰۰ بیمار دیابتی در تربت حیدریه شناسایی شدند

تربت حیدریه- ایرنا- معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: در اجرای طرح غربالگری دیابت، هشت هزار و ۵۰۰ بیمار دیابتی در این شهرستان شناسایی شده و تحت مراقبت قرار دارند.

ابراهیم تیموری روز سه‌شنبه با بیان اینکه شعار روز جهانی دیابت عنوان "از خانواده خود در برابر دیابت مراقبت کنید" است، افزود: با تغییر شیوه زندگی، کم تحرکی، افزایش مصرف غذاهای پر کالری و پرنمک، افزایش مصرف دخانیات و استرس، شاهد افزایش چاقی، بیماری‌های غیرواگیر همانند دیابت، پرفشاری خون، چربی زیاد خون، بیماری‌های قلبی، عروقی و سرطان‌ها در جامعه هستیم.

وی یکی از راهکارهای پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر را بررسی های دوره ای سلامت عنوان کرد و اظهار داشت: با شناسایی زود هنگام بیماران و افراد در معرض خطر و پیشگیری و درمان به موقع، می‌توان کیفیت زندگی و طول عمر آنها را افزایش داد.

وی گفت: دیابت، شایع ترین بیماری متابولیک در جهان محسوب می شود و از سوی سازمان جهانی بهداشت نیز به عنوان بیماری "همه گیری نهفته" لقب گرفته به طوری که از هر ۲ نفر مبتلا به این بیماری، یک نفر از بیماری خود بی اطلاع است.

۱۸ تا ۲۴ آبان ماه به عنوان هفته اطلاع رسانی دیابت نامگذاری شده است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در محدوده تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر از مردم این شهرستان‌ها خدمات ارائه می‌کند.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha