ثبت ۶۰۰ وقف جدید طی چهارسال در آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی گفت: طی چهار سال اخیر ۶۰۰ وقف جدید به تعداد موقوفه‌های این استان اضافه شده که ۶۵ مورد مربوط به سال جاری است.

حجت‌الاسلام ناصر جوانبخت روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت موقوفه‌های آذربایجان‌غربی ۴۷۰ میلیارد ریال درآمد داشته است.

وی با بیان اینکه بهره‌وری اقتصادی از موقوفات، مورد توجه سازمان اوقاف و امور خیریه قرار گرفته تا از آنها به نحو بهینه و مناسب استفاده شود، افزود: به همین منظور در سال ۱۳۹۰ به بعد معاون بهره‌وری اقتصادی موقوفات و بقاع متبرکه اوقاف در این سازمان ایجاد شد.

وی با اشاره به بهره‌برداری از ۱۴ هزار متر مربع عرصه و اعیان موقوفات استان اضافه کرد: شهرستان بوکان جزء شهرهای پردرآمد از لحاظ درآمد موقوفات در آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

وی گفت: شهرستان بوکان از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از پنج هزار میلیارد ریال درآمد داشته که همه آن در راستای اهداف واقفان هزینه شده است.

آذربایجان‌غربی دارای بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ موقوفه و بیش از ۳۶ هزار رقبه است که بیشترین تعداد آنها به موقوفات مربوط به عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) و وقف مساجد تعلق دارد.

در این مراسم ساختمان هشت طبقه واقف بوکانی «قاسم آقامهتدی» افتتاح شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =