به‌روز نبودن تجهیزات آتش‌نشانی تهران مربوط به اجرا نشدن مصوبه شورا است

تهران- ایرنا- عضو شورای اسلامی شهر تهران معتقد است که به‌روز نبودن تجهیزات آتش‌نشانی ریشه در اجرایی نشدن مصوبه شورا مبنی بر تامین منابع پایدار برای این نهاد است.

مجیدفراهانی روز سه شنبه در یکصد و هفتاد و چهارمین جلسه علنی شورای پنجم شهر تهران گفت: برغم مصوبه «تأمین منابع مالی پایدار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران» در ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۵ به شماره ۱۵۱۲۹ شاهد اجرا نشدن ماده ۲ این مصوبه شورا هستیم.
وی افزود: اهمیت ایمنی در برابر حوادث و لزوم تامین تجهیزات روز آمد در خصوص آتش نشانی بر هیچ کس پوشیده نیست و واقعا تاسف آور است که برغم گذشت ۳ سال از تصویب این مصوبه تاکنون اجرایی نشده است.

فراهانی گفت: بر اساس تکلیف شورا، شهرداری باید از ابتدای سال ۱۳۹۶ بهاء خدمات ایمنی را محاسبه و از کلیه واحدهای غیرمسکونی و ساختمان‌های مسکونی ۱۲ طبقه و بالاتر موجود وصول کرده و صد درصد آن را در اختیار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی قرار دهد تا در قالب بودجه سرمایه‌ای سازمان مذکور که همه ساله به تصویب شورای اسلامی شهر تهران می‌رسد در جهت بروزرسانی تجهیزات و سایر اقدامات مقرر در این مصوبه هزینه شود.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز اگر آتش نشانان ما از تجهیزات روز آمد و ایمن برخوردار نیستند و در امداد رسانی با تکیه بر از خود گذشتی و ایثارشان از زندگی من و شما در شهر حفاظت می کنند، ریشه اش را باید در عدم اجرای این مصوبه و تامین نشدن منابع مالی مورد نیاز که از این محل پیش بینی شده بود دانست، تصریح کرد: از این رو به شهرداری تهران تذکر می دهم و انتظار دارم شهرداری ضمن اجرا مصوبه در بودجه سال ۹۹ خود منابع ناشی از اخذ بهاء خدمات ایمنی را در بودجه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی پیش بینی کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =