۱۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۷
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 83542807
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز مرمت ۲۰ باب مسجد در شیروان

بجنورد- ایرنا- تعمیر و مرمت ۲۰ باب مسجد در شهرها و روستاهای شهرستان شیروان استان خراسان شمالی با استفاده از کمک‌های مردمی در هفته جاری آغاز شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هر چند برای تعمیر و مرمت این تعداد مسجد تاکنون اعتبار ویژه ای در نظر گرفته نشده است اما، انجام آن از طریق کمک های خیران آغاز شده است.

حجت الاسلام علی پرهیزکار با بیان اینکه هزینه تعمیر و مرمت هر کدام از این مساجد ۲۰۰ میلیون تا یک میلیارد ریال است گفت: تعمیر این مساجد باید تا پایان سال به اتمام برسد اما، به نظر می رسد این روند به علت مشکلات مالی کمی طولانی تر خواهد شد.

وی افزود: سال گذشته از ۲ میلیارد ریال اعتبار ابلاغی برای تعمیر و مرمت مساجد این شهرستان، فقط ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار جذب شد که با این میزان اعتبار تنها ۲ باب مسجد و ۲ بقعه متبرکه مرمت شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان با بیان اینکه ۳۰ درصد مساجد این شهرستان نیاز به تعمیر و مرمت دارد گفت: اولویت اصلی این اداره، تعمیر و بازسازی مساجد، حسینیه‌ها و اماکن متبرکه  است.

شهرستان ۱۵۷ هزار نفری شیروان دارای ۶۱ بقعه متبرکه، ۹۲۰ موقوفه، بیش از ۳ هزار رقبه، ۲۲۰ مسجد و ۱۸ حسینیه، مهدیه و فاطمیه است.

این شهرستان در مسیر استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =