استفاده از ظرفیت‌های مدارس نیازمند اخذ مجوز است

تهران - ایرنا - روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌ و پرورش در پی دریافت گزارش‌هایی درمورد استفاده تبلیغاتی از فضای مدرسه، دانش‌آموزان و نام و نشان (برند) این وزارتخانه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هرگونه استفاده از ظرفیت‌های مدارس به اخذ مجوز آموزش‌ و پرورش نیاز دارد.

در اطلاعیه روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌ و پرورش آمده است: مدارس به دلیل داشتن فضای فیزیکی منحصر به‌ فرد و حضور جمعیت فراوان کودکان و نوجوانان همواره موردتوجه بوده است و افراد یا دستگاه‌های مختلف با اهدافی متنوع، قصد استفاده از ظرفیت‌های مدارس، مانند استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان برای انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی، تبلیغات یا فروش کالاهای بازرگانی و خدمات تجاری موردنیاز دانش‌آموزان و خانواده‌ها واستفاده از فضاهای مدارس مانند دیوارها و سایر امکانات موجود دارند.

در این اطلاعیه تاکید شده است: ضرورت توجه به امنیت و سلامت دانش‌آموزان و نیز اقتضائات و مصالح نظام تعلیم و تربیت، آموزش و پرورش را ملزم می‌کند تا ورود هر فرد، دستگاه، سازمان، موسسه و شرکت به‌ غیر از اولیای مدرسه را به مدرسه منوط به اخذ مجوز از آموزش‌ و پرورش کند.

در ادامه این اطلاعیه خاطرنشان شده است: در همین راستا ماده ۱۰۱ آیین‌ نامه اجرایی مدارس، مصوبه شورای عالی آموزش‌ و پرورش مقرر داشته است: «ورود بازرسان و افراد اعزامی که مورد شناخت مدیر هستند بلامانع است. ورود افراد متفرقه و کسانی که از طرف سایر دستگاه‌ها و سازمان‌ها برای انجام امری خاص به مدرسه مراجعه می‌کنند، پس از هماهنگی با اداره آموزش‌ و پرورش مربوط مجاز است.

براساس این اطلاعیه حضور افراد، مؤسسات، شرکت‌ها و سازمان‌ها در مدارس نیاز به اخذ مجوز از آموزش‌ و پرورش و کسب تأییدیه‌های لازم بر اساس بخشنامه‌های ارسالی دارد، در غیر این صورت مدیران مدارس اجازه ورود به فضای مدارس را نمی دهند.

روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در این اطلاعیه یادآور شد: هرگونه ورود غیرمجاز به مدرسه تخلف محسوب می‌شود و آموزش‌ و پرورش با متخلفان برابر موازین قانونی و از طریق مراجع ذیصلاح برخورد خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =