۱۴ آبان ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۸
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83542745
۰ نفر

برچسب‌ها

وقف پشتوانه‌ای برای فعالیت‌های فرهنگی است

یزد - ایرنا - امام‌جمعه ابرکوه از وقف به عنوان صدقه جاریه در جامعه یادکرد و گفت: در گذشته نیاکان صالح ما از آن به‌عنوان پشتوانه‌ای مستمر برای فعالیت‌های فرهنگی، قرآنی و مذهبی استفاده می‌کردند.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی دوشنبه شب در آخرین روز از دهه وقف ( ۴ الی ۱۳ آبان)در دیدار با کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان افزود: خروجی سنت حسنه وقف ، علاوه بر کمک به نیازمندان باید بخشی از مشکلات جوانان در خصوص ازدواج و مسکن آنها را هم رفع کند.

وی با بیان اینکه مسئولان اداره اوقاف برای ترویج فرهنگ و احیا وقف تلاش کنند افزود: زیرا آثار این سنت حسنه برای همیشه در تاریخ به یادگار باقی خواهد ماند و در این زمینه افراد متمکن بیشتر در این مورد تلاش کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه با قدردانی از تلاش‌های مجموعه کارکنان اداره اوقاف اظهار داشت: وقف در تعالیم اسلامی و دینی ، ضامن گسترش عدالت و مساوات اجتماعی در بین مردم است .

همچنین رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه  با اشاره به تداوم خشکسالی و تأثیر آن بر کاهش میزان درآمد موقوفه‌های بخش کشاورزی اظهارداشت: با این وجود درآمد موقوفه‌ها در این بخش ۵۰ درصد رشد دارد 

سید محسن ابطحی بابیان اینکه تاکنون ۳۴۰ موقوفه در سامانه جامع اوقاف کشور از این شهرستان به ثبت رسیده است ، تصریح کرد: درآمدها در اجرای نیات واقفان خیراندیش صرف مجالس روضه‌خوانی، عزاداری سیدالشهدا (ع) ، امور قرآنی ، فرهنگی، دینی ، اجتماعی و خیریه می‌شود و  ۵۵ درصد درآمد موقوفه‌ها برای مجالس روضه‌خوانی و عزاداری اختصاص دارد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =