۲۰۰ راس گوسفند قاچاق در ایلام کشف شد

ایلام - ایرنا - فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: ماموران انتظامی مهران با متوقف کردن یک تریلر از خروج محوله ۲۰۰ راسی گوسفند قاچاق به ارزش پنج میلیارد ریال در ایست و بازرسی جندالله در این شهرستان مرزی جلوگیری کردند.

بر اساس اعلام روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سردار نورعلی یاری اظهار داشت: در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز ماموران انتظامی شهرستان مهران کنترل و نظارت بر خودوهای عبوری در محورهای موصلاتی را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: ماموران انتظامی ایست بازرسی جندالله در حین انجام وظیفه به یک دستگاه تریلر مشکوک و جهت بررسی بیشتر آن را متوقف و ۲۰۰ راس گوسفند قاچاق و بدون هرگونه مجوز از آن کشف کردند. 

سردار یاری با اشاره به اینکه ارزش این محموله قاچاق توسط کارشناسان پنج میلیارد ریال تعیین شده است، گفت: در این راستا یک متهم دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

سردار یاری با بیان اینکه پلیس در راستای برخورد با قاچاقچیان از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهد کرد از مردم خواست: در صورت مشاهده هرگونه فعالیت از سوی سودجویان از طریق سامانه تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتقال و قاچاق دام مولد(بره ماده‌ای که هنوز تولیدمثل نکردهاست) از طریق مرزهای جنوبی کشور تهدیدی بالقوه و جدی است که می تواند به  تخریب زیرساخت های معیشت دامپروری به عنوان یکی از اصلی ترین زمینه های اشتغال و تولید استان مرزی ایلام منجر شود.

دامداران استان ایلام با پرورش حدود ۲.۵ میلیون راس دام سالانه ۲۵ هزار تن گوشت قرمز تولید و به بازارهای کشور عرضه می کنند.

شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زائران با کشور همسایه تبدیل شده است.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =