کاخ سفید در سالگرد تسخیر لانه جاسوسی بیانیه صادر کرد

تهران – ایرنا – کاخ سفید روز دوشنبه به مناسبت چهلمین سالگرد تسخیر لانه جاسوسی، بیانیه ای صادر کرد و در قالب آن، لاف حمایت از مردم ایران را زد.

به گزارش پایگاه خبری کاخ سفید، در این بیانیه آمده است: چهل سال پیش در چنین روزی، سفارت ایالات متحده در تهران هدف حمله شبه نظامیان ایرانی قرار گرفت و بیش از ۵۰ آمریکایی به مدت ۴۴۴ روز به گروگان گرفته شدند.

کاخ سفید در این بیانیه تهدید کرد چنانچه جمهوری اسلامی رفتار خود را تغییر ندهد، آمریکا نیز به اعمال تحریم ها ادامه خواهد داد.

کاخ سفید مدعی شد که آمریکا درپی صلح است و از مردم ایران حمایت می کند. کاخ سفید همچنین افزود: وقت آن است که حکومت ایران نیز همین کار را انجام دهد.

دولت ترامپ در حالی مدعی حمایت از مردم ایران است که شدید ترین تحریم ها را علیه همین ملت اعمال کرده و حتی داروهای بیمارستانی به ویژه داروهای مخصوص بیماران سرطانی را در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

محمد جواد ظریف بارها با انتفاد از رویکرد دولت ترامپ در تحریم های علیه ملت ایران،‌آن را تروریسم اقتصادی نامید.

۹مراسم گرامیداشت یوم الله ۱۳ آبان همزمان با سالگرد تسخیر لانه جاسوسی، در سراسر کشور برگزار شد.  

روز ۱۳ آبان ۵۸ دانشجویان پیرو خط امام، لانه جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند که به این ترتیب مبارزه ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد و این روز به «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» نامگذاری شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =