دانشگاه صنعتی امیرکبیر  باکشور ترکیه همکاری‌های بین الملل گسترده ای دارد

تهران- ایرنا- مدیرهمکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به فعالیت های بین المللی این دانشگاه در سطح آموزشی و پژوهشی گفت: این دانشگاه دارای روابط گسترده بین المللی است.

 امیرگل رو روز دوشنبه در جلسه بازدید هیاتی از دانشگاه قاضی انتب ترکیه از دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با دانشگاه های زیادی در ترکیه ارتباط دارد.
وی افزود: دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای ۱۴ هزار دانشجو است که حدود ۵۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند و ۳۵ درصد دانشجویان آن را نیز زنان تشکیل می دهند.
مدیرهمکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: تاکنون ۱۰ نفر از اساتید این دانشگاه به عنوان وزیر انتخاب و فعالیت کرده اند.
 گل رو،  مقالات اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر را از نظر کمی و کیفی در رده بسیار بالایی دانست و گفت:  دانشگاه صنعتی امیرکبیر این قابلیت را دارد که تمام برنامه های آموزشی خود را به زبان انگلیسی ارائه کند.
مدیرهمکاری های علمی و بین المللی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه اکثر مراکز تحقیقاتی این دانشگاه بین رشته ای هستند، افزود: این دانشگاه دارای دو شتاب دهنده بین المللی بوده و در حوزه بین المللی به دنبال فعالیت های اجرایی و عقد قرارداد است. هدف این دانشگاه عقد تفاهم نامه هایی که قابلیت اجرایی ندارند، نیست.
وی اضافه کرد: این دانشگاه با کشورهای مختلف فعالیت های بین المللی داشته و در این راستا با دانشگاه های کشورهای هلند، اتریش، آلمان، بلژیک و فرانسه نیز دوره های مشترک بین المللی برگزار می کند. همچنین برخی از برنامه های این دانشگاه نیز سه جانبه است.  
گل رو  همچنین دانشگاه صنعتی امیرکبیر را در جذب دانشجویان بین المللی موفق عنوان کرد و گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر جز کنسرسیوم های بین المللی است که این امر نشان دهنده حضور فعال دانشگاه در سطح بین المللی است.  
وی تاکید کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ۵۴ دانشگاه ترکیه همکاری های علمی بین المللی را آغاز کرده و با ۴ دانشگاه این کشور قرارداد تبادل استاد و دانشجو دارد.
 سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در این جلسه گفت: امیداوریم این دیدار مقدمه ای برای همکاری های بعدی باشد.  
وی اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر جز قدیمی ترین دانشگاه های صنعتی کشور به‌شمار می رود. همچنین این دانشگاه از نظر تعداد دانشجو و رشته نیز بزرگترین دانشگاه صنعتی کشور بوده و دارای ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان و استارت‌آپ است.
رئیس دانشگاه امیر کبیر تاکید کرد: باید برنامه ریزی مناسب برای ارتباط دانشگاه قاضی انتب با دانشگاه صنعتی امیرکبیر انجام شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر، رئیس دانشگاه قاضی انتب نیز در این دیدار گفت: این دانشگاه دارای مرکز تحقیقاتی گسترده است که امیداوریم بتوانیم در این مرکز با دانشگاه صنعتی امیرکبیر همکاری داشته باشیم.
علی گور افزود: به دلیل موقعیت صنعتی شهر قاضی انتب ترکیه، این دانشگاه نیز جز حامیان بخش صنعت به شمار می رود و با صنایع مختلف همکاری دارد.
وی افزود: دانشگاه قاضی انتب در بخش مهندسی از سطح بسیار بالایی برخودار است و دارای ۵۴ هزار دانشجو که ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از آنها از ۱۰۷ کشور دنیا هستند.
رئیس این دانشگاه تاکید کرد: در مجموع بالغ بر ۸ هزار دانشجو این دانشگاه در مقاطع دکتری تحصیل می کنند و۱۵۲ هزار دانشجو این دانشگاه نیز در مقاطع کارشناسی ارشد مشغول به فعالیت هستند که اکثر دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد این دانشگاه بین المللی هستند.
 علی گور خاطرنشان کرد: درحال حاضر ۴۰ دانشجوی ایرانی نیز در مقاطع کارشناسی ارشد این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و همچنین ۸ مدرس ایرانی فعال نیز در این دانشگاه مشغول به کار است.
وی عنوان کرد: این دانشگاه دارای هزار و ۸۰۰ نفر پرسنل آموزشی، بیش از هزار استاد و ۲۰ دانشکده در حوزه های مختلف مهندسی، علوم انسانی و پزشکی است و در مجموع در کشور ترکیه تعداد ۲۰۶ دانشگاه وجود دارد.
 علی گور عنوان کرد: در دانشگاه قاضی انتب دروس آموزشی به سه زبان ترکی، انگلیسی و عربی تدریس می شود این درحالی است که دروس مربوط به رشته های مهندسی تنها به زبان انگلیسی ارائه می شود بنابراین دوره های کارشناسی مهندسی این دانشگاه ۵ ساله است و دانشجویان در سال اول باید واحدهای زبان انگلیسی بگذرانند مگر اینکه دارای مدرک معتبر زبان باشند.
وی با اشاره به اینکه دوره های کارآموزی دانشجویان این دانشگاه در صنایع مختلف برگزار می شود، افزود: دانشجویان این دانشگاه پس از تحصیل به یکی از کارخانه ها معرفی می شوند بنابر این دانشجویان تا زمانی که برگه تاییده از صنعت نگیرند مجاز به اخذ مدرک نیستند.
رئیس دانشگاه قاضی انتب تاکید کرد: این دانشگاه با هزار و ۲۵۰ کارخانه ارتباط دارد.  
 علی گور با اشاره به پارک تکنولوژی دانشگاه قاضی انتب گفت: در این پارک ۹۰ شرکت فعالیت می کنند که تعداد ۳۵ شرکت در حوزه نرم افزار و مابقی شرکت ها در دیگر حوزه ها فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: دوره های آموزشی دانشگاه همواره درحال بروز رسانی با رویه های بین المللی است و  ۷۲ درصد دانشجویان این دانشکاه پس از برگزاری دوره های کارآموزی در کارخانه ها در همان جا مشغول به کار می شوند.  
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha