۱۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۹
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83542388
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

برگزیت، یقه شرکت محصولات نوزادی انگلیس را گرفت

لندن – ایرنا – فروشگاه زنجیره‌ای «مادرکر» پس از ۵۸ سال فعالیت در عرصه فروش محصولات بچه‌گانه، به دلیل مشکلات اقتصادی ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در آستانه ورشکستگی و بستن شعبه‌های خود در این کشور قرار دارد.

«مادرکر» اعلام کرد که درآمد حاصل از ۷۹ مغازه‌ی این فروشگاه در سراسر انگلیس کفاف ادامه فعالیت آن را نمی‌دهد و به ناچار درخواست اعلام ورشکستگی کرده است. پیش از این نزدیک به ۵۵ شعبه‌ی مادرکر بسته شد اما به دلیل افزایش حجم خریدهای آنلاین، بالارفتن هرینه‌ی اجاره و حقوق کارمندان، صاحبان این شرکت دوران سختی را به لحاظ مالی سپری می‌کنند.

در صورتی که این فروشگاه برای جبران مشکلات مالی سرمایه‌گذار پیدا نکند ورشکست و دست کم ۲ هزار و ۵۰۰ شغل از بین خواهد رفت. گفته می شود از این تعداد ۵۰۰ شغل تمام وقت و ۲ هزار نیمه وقت هستند.

بنابر اعلام «مادرکر» در سال مالی گذشته مجموع فعالیت‌های تجاری این شرکت در سراسر جهان، ۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار پوند سود داشته و این در حالی بوده فعالیت‌های این شرکت در انگلیس ضرری معادل ۳۶ میلیون و ۳۰۰ هزار پوند داشته‌ است.

«مادرکر» که محصولات نوزاد، حاملگی و کودکان تا هشت ساله را تولید می‌کند در سال ۱۹۶۱ میلادی تاسیس شد. یازده سال بعد از تاسیس، سهام این شرکت در بورس لندن عرضه و در سال ۲۰۱۷ تعداد مغازه‌های این شرکت در سراسر جهان به هزار و ۳۲ مغازه رسید.

تحولات اقتصادی و تجاری انگلیس در آستانه خروج رسمی این کشور از اتحادیه اروپا تعریف چندانی ندارد و بانک مرکزی انگلیس پیش‌ بینی کرده که این کشور دچار رکود اقتصادی خواهد شد.

تاکنون بسیاری از شرکت های تجاری و فروشگاه‌های زنجیره‌ای در انگلیس تعطیل و یا نیروهای خود را تعدیل داده‌اند. در یک ماه گذشته غول گردشگری تامس کوک با ۱۷۸ سال قدمت، ۲۰ میلیون مشتری، ۱۰۵ هواپیما و ۲۰۰ هتل در ۱۶ کشور جهان و همچنین بزرگترین شرکت سازنده اتوبوس انگلیس موسوم به «رایت‌باس»  ورشکست شد.

انگلیس قرار بود چهار روز پیش یعنی ۳۱ اکتبر (۹ آبان)، از اتحادیه اروپا خارج شود اما به دلیل مخالفت پارلمان با طرح برگزیت دولت بوریس جانسون، این مهلت به ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) موکول شد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =