خدمه پرواز شرکت لوفت‌هانزای آلمان ۴۸ ساعت اعتصاب می‌کنند

تهران- ایرنا- اتحادیه خدمه پرواز مستقل آلمان (Ufo) از اعتصاب سراسری ۴۸ ساعته اعضای خود در خطوط هواپیمایی لوفت‌هانزا در روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته خبر داد.

بنا بر اعلام تارنمای این اتحادیه، مسافران شرکت هواپیمایی لوفت‌هانزا باید در این ۲ روز، انتظار بی‌نظمی و لغو پروازهای خود را داشته باشند.
دفتر اتحادیه خدمه پرواز مستقل آلمان در فرانکفورت اعلام کرد، این اعتصاب شامل همه پروازها از مقصد آلمان به خارج از این کشور می‌شود.

اعضای اتحادیه یاد شده همچنین روز جمعه راهپیمایی و تجمعی اعتراضی در مقابل دفتر اصلی لوفت‌هانزا برگزار می‌کنند. دلیل این اقدام، خودداری مقام‌های شرکت لوفت‌هانزا از مذاکره با نمایندگان اتحادیه درمورد افزایش دستمزدها بیان شده است.

در این رابطه «دانیل فلور» معاون رئیس اتحادیه به خبرنگاران گفته، در صورت بی‌توجهی مقام‌های لوفت‌هانزا به این اقدام اعتراضی، دامنه اعتصاب به دیگر شرکت‌های هواپیمایی از جمله «یورو وینگز» Eurowings و «سان اکسپرس» و Sunexpress کشیده خواهد شد.

اواخر مهرماه امسال نیز به درخواست این اتحادیه، اقدام مشابهی از سوی کارکنان شرکت لوفت‌هانزا برگزار شد. هرچند که قرار بود فقط چند ساعت در یک روز تعطیل باشد اما به دلیل بی‌اعتنایی مدیریت به درخواست‌های اتحادیه، این جریان ادامه‌دار شد.
در نتیجه این اعتصاب، ده‌ها پرواز داخلی و خارجی از جمله ۱۲ پرواز در فرودگاه هامبورگ، ۱۰ پرواز در مونیخ و ۱۵ پرواز در برلین لغو شد.2023

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =