۲۶ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۲
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 83542345
۰ نفر

برچسب‌ها

سفارش های بزرگترین نمایشگاه صادراتی چین کاهش یافت

پکن- ایرنا- آمارهای رسمی نشان می دهد که سفارش های خرید بزرگترین نمایشگاه صادراتی چین (کانتون) در فصل پاییز امسال کاهش یافته است.

تارنمای نمایشگاه بزرگ صادراتی کانتون روز یکشنبه در گزارشی خاطر نشان کرد در نمایشگاه پاییزه امسال که بزرگترین نمایشگاه صادراتی چین محسوب می شود ارزش قراردادهای امضا شده ۲۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده است.

این رقم در مقایسه با دوره قبلی نمایشگاه در بهار امسال نزدیک به ۱.۹ درصد کاهش نشان می دهد که نشانگر تاثیرات منفی جنگ تجاری و رکود اقتصادی بر چین است.

همچنین در نمایشگاه پاییزی ۱۸۶ هزار و ۱۵ خریدار از نمایشگاه صادراتی کانتون در استان گوانگ دونگ در جنوب چین بازدید کردند که در مقایسه با نمایشگاه بهاری در ابتدای سال جاری میلادی ۲ درصد کاهش داشته است.

بیش از ۶۰ هزار غرفه در این نمایشگاه تدارک دیده شده بود و سازمان دهندگان پیش بینی کرده بودند دستکم ۲۰۰ هزار خریدار از نمایشگاه دیدن خواهند کرد.

جنگ تجاری چین با آمریکا و رکود اقتصادی حاکم بر جامعه بین المللی موجب شده است تا شمار خریداران در نمایشگاه بزرگ صادراتی چین در سه سال گذشته بتدریج کمتر شود و در ۱۶ ماه گذشته پس از این نبرد تجاری شمار آنها به مراتب کمتر شده است.

نمایشگاه پاییزی امسال در سه بخش و از روز ۱۵ اکتبر برگزار شد شمار خریداران لوازم الکترونیکی، منسوجات و ماشین آلات مکانیکی در این دور از نمایشگاه کاهش شدیدی داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =