سردار جعفری:حرکت آتش به اختیار دانشجویان انقلابی تاکید رهبری است

تهران- ایرنا- فرمانده قرارگاه فرهنگی بقیه‌الله گفت: باید ارتباطات و نفوذ برخی دست‌های داخل با آمریکا را مثل حرکت آتش به اختیار تسخیر لانه جاسوسی نابود کنیم. یکی از روش‌های آن حرکت آتش به اختیار و جهادی دانشجویان و جوانان انقلابی است که تاکید مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است.

سردار محمد علی جعفری بعد از ظهر دوشنبه در پنجمین همایش زنده باد مرگ بر آمریکا به مناسبت روز ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی، با اشاره به نقش جوانان امروز در مراحل انقلاب اسلامی، اظهار داشت: نخست باید انقلاب اسلامی را تعریف کنیم.

وی در دانشگاه تهران ادامه داد: باید بررسی کنیم که آیا انقلاب های دوم، سوم و چهارم نیز نیاز است یا خیر. تعریف انقلاب بر اساس تعریف مقام معظم رهبری حرکت تدریجی مستمر و مردمی با حالت جهادی در مسیر تحقق اهداف اسلامی و فرامین الهی است.

جعفری عنوان کرد: اگر این تعریف را تعریف واقعی انقلاب اسلامی بدانیم و در درون انقلاب نیز از همین تعریف مشکلات شروع می‌شود و خیلی‌ها معتقدند انقلاب اسلامی در بهمن ماه که پیروز شده تمام شده و باید به مسائل داخلی پرداخت که باعث اختلاف می‌شود، زیرا معتقدند انقلاب تمام شده و نباید انقلاب دوم که تسخیر لانه جاسوسی بود انجام شود.

جعفری افزود:  تمامی مشکلات و اختلافات از این موضوع شروع می شود. ۴۰ ساله اول با دشمنان بیرونی مبارزه کردیم اما دشمنان داخلی نیز تردیدهایی را ایجاد کرده اند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیه الله تصریح کرد: معنای انقلاب اسلامی حرکت تدریجی یک جامعه یا عمل کردن به دستوران قرآنی است و ملت ایران افتخار دارد در طول این ۴۰ سال به این اصل اساسی انقلاب درست عمل کرده است. نه به آمریکا، استکبار و ظلم ستیزی یک اصل مهم انقلاب است.

وی ادامه داد: مبنای حرکت عاشورا زیر بار ظلم نرفتن و مبارزه با استکبار است. هدایت این حرکت بزرگ الهی برای تحقق انقلاب به دست کیست و باید همراه با هدایت الهی باشد.

سردار جعفری افزود: هدایت نهضت های انقلابی به دست امام معصوم و یا نایب بر حق آن‌ها ولایت فقیه است و بدون این هدایت حرکت انقلاب اسلامی معنی ندارد. که اصل اساسی در انقلاب است. اگر ملت ایران در سال ۵۷ به ندای حضرت امام عمل نمی‌کرد در واقع به دستورات قرانی گوش نداده بود.

جعفری گفت: اصلی ترین وظیفه این است که به سخنان ولی فقیه عمل شود و در بهمن ۵۷ انجام شد و انقلاب همیشگی است و باید تداوم داشته باشد.

ما همیشه در حال انقلاب هستیم

فرمانده فرهنگی قرارگاه بقیه الله اظهار داشت: عده ای در دهه دوم انقلاب مطرح  کردند که انقلاب متوقف شود. در حالی که بر اساس تعریف ما همیشه در حال انقلاب هستیم و ممکن است برخی اقدامات برجسته و بزرگ باشد. انقلاب اسلامی بر اساس تعریف مقام معظم رهبری ۵ مرحله دارد که ما دو مرحله از آن را پشت سر گذاشته ایم.

وی ادامه داد: پیروزی انقلاب در سال ۵۷ مرحله اول. تشکیل نظام اسلامی و تثبیت آن که ۴۰ سال طول کشیده با شکل گیری قانون اساسی و رای مردم این نظام غیر قابل براندازی با هزینه های معنوی و مادی بسیار زیاد تثبیت شده است.

سردار جعفری افزود: بر اساس تعریف مقام معظم رهبری مرحله سوم اسلامی شدن دستگاه های نظام، اسلامی شدن جامعه و رواج عدالت و اخلاق اسلامی که محقق نشده اما در مسیر عدالت حرکت شده اما فاصله داریم که ضرورت حرکت ها در گام دوم انقلاب است.

وی گفت: تسخیر لانه جاسوسی به عنوان انقلاب دوم شکل گرفت زیرا یکی از شاخصه های انقلاب ظلم و استکبار ستیزی است. لانه جاسوسی در ایران نمی توانست باقی بماند و انقلاب اسلامی ادامه پیدا کند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی بقیه‌الله عنوان کرد: تاکید بسیار مقام معظم رهبری به حرکت آتش به اختیار مردمی در گام دوم است. یک زمانی لازم بود لانه جاسوسی با حرکت آتش به اختیار دانشجویان تسخیر شود و امروز نیز این حرکت انقلابی وجود دارد و خواسته مقام رهبری است که دانشجویان انقلابی آتش به اختیار عمل کنند زیرا هنوز افرادی که خط غرب و آمریکا را دنبال می کنند و مقابله با آن‌ها وطیفه امروز دانشجویان است.

جعفری تصریح کرد: در ۴۰ ساله اول انقلاب تمرکز انقلاب بر تثبیت نظام انقلاب اسلامی بود و علت موفقت آن این بود که مقابله با تهدیدهای امنیتی، فیزیکی و نظامی با دشمنان به صورت ۱۰۰ درصد انجام شده است.

وی اظهار داشت: حوادثی که در سال ۹۸ اتفاق افتاد نشان داد که جمهوری اسلامی از دسیسه دشمنان گذشته است. امروزه قدرت دفاعی و امنیتی انقلاب اسلامی بی نظیر است که این موضوع اصل است که با اتکا به توانمندی های خود می توانیم در برابر نظام سلطه بایستیم.
فرمانده قرارگاه فرهنگی بقیه الله تصریح کرد: خطاب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب جوانان است. در این بیانیه به عظمت نقش نیروی جوان متعهد در رسیدن به گام دوم انقلاب، ضرورت حرکت عمومی جامعه با محوریت نیروی جوان متعهد، ماهیت انقلاب اسلامی با حرکت نیروی جوان امکان پذیر نیست.

وی عنوان کرد: انقلاب ها همیشه از داخل ضربه خورده اند، اختلاف دیدگاه ها و برداشت ها و تعاریف متفاوت از انقلاب اسلامی باعث اختلاف می شود و تهدیدات نرم اقصادی، سیاسی و اجتماعی است. همچنین نحوه رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی و نوع نگاه به حل مشکلات اقتصادی که باید به داخل باشد. باید خود را امروز با شرایط تطبیق دهیم و با راه های مخالفین و یا نفوذی ها مقابله کنیم.

جعفری تصریح کرد: ما به حرکت عمومی برای پیشبرد اهداف انقلاب نیاز داریم. این حرکت باید با محوریت جوانان متعهد انجام شود تا تحول عظیم در نظام مدیریتی کشور انجام شود.

وی عنوان کرد: دانشجوها و تشکل های مختلف دانشجویی باید در این مسیر حرکت کنند اما به صورت خود جوش و آتش به اختیار عمل کنند و نباید منتظر باشند که چه کسی به آن‌ها کار محول می کند.  به خصوص جوانانی که در تشکل های دانشجویی هستند و این حرکت شبیه حرکت لانه جاسوسی است و فرمان رهبری پشت این حرکت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha