تاکید بر حضور اهالی فرهنگ در کتاب‌گردی

تهران-ایرنا-دومین نشست ستاد برگزاری هفته کتاب، با حضور مدیر عامل خانه کتاب و دبیر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و اعضای ستاد در سرای اهل قلم برگزار و در این نشست بر حضور اهالی فرهنگ در کتاب گردی تاکیدشد.

بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران عصر دوشنبه اعلام کرد نیکنام حسینی‌پور در این نشست با تقدیر از سازمان‌ها و نهادها در اعلام برنامه‌های خود در هفته کتاب گفت: من امیدوارم که با برنامه‌های پیشنهادی سازمان‌ها و نهادهای فعال در بیست و هفتمین دوره هفته کتاب بتوانیم «حال خوش خواندن» را به ناشران، نویسندگان و مردم منتقل کنیم و برنامه‌های مهم و خوبی را برای علاقمندان در هفته کتاب به ارمغان بیاوریم.

وی افزود: هفته کتاب با حضور و مشارکت سازمان‌ها و نهادها برگزار می‌شود و خانه کتاب تثبیت‌کننده فعالیت‌های این سازمان‌ها در هفته کتاب است. هر سال به مناسبت هفته کتاب برنامه‌ای تحت عنوان «تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران» با همکاری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود که امسال نیز طبق هر سال این برنامه در روز سه‌شنبه( ۲۱ آبان ماه) ساعت ۹ صبح در حرم امام (ره) برگزار می‌شود و از تمامی نماینده‌ها و مسئولان حاضر در این نشست دعوت می‌شود به صورت فعالانه در این برنامه حضور پیدا کنند.

حسینی‌پور با اشاره به مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین هفته کتاب در شهر یزد اظهار کرد: افتتاحیه بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در شهر یزد و پایتخت کتاب ایران با حضور سید عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن جوادی؛ معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان استان یزد و اصحاب رسانه در روز چهارشنبه و پنجشنبه ۲۲ و ۲۳ آبان ماه برگزار می‌شود.

دبیر بیست و هفتمین دوره هفته کتاب ادامه داد: همچنین ما درصدد هستیم یادمانی به مناسبت میلاد پیامبر (ص) که با هفته کتاب مصادف است، داشته باشیم و با هماهنگی شهرداری تهران این یادمان را طراحی و چاپ کرده و در برنامه‌ها از آن استفاده کنیم.

وی با تاکید بر نامگذاری روزهای هفته کتاب بر اساس مناسبت‌ها و برنامه‌های سازمان‌ها یادآور شد: نامگذاری روزهای هفته کتاب در سنوات گذشته به دلیل مناسبت‌هایی که در آن روز صورت می‌گرفت، نامگذاری می‌شد اما در بیست و هفتمین دوره هفته کتاب تصمیم گرفته‌شد که نامگذاری این روزها تلفیقی از مناسبت آن روز و فعالیت‌های صورت گرفته سازمان‌ها در روزهای هفته کتاب باشد.

مدیرعامل خانه کتاب با اشاره به کتابگردی مسئولان و نویسندگان از کتاب‌فروشی‌های مختلف تهران در روز ۳۰ آبان تصریح کرد: سازمان‌ها و نهادهای فعال در هفته کتاب باید بتوانند برنامه‌ریزی کنند تا در روز کتابگردی (۳۰ آبان ماه) در کتابفروشی‌های محله‌های مختلف حضور یابند. همچنین باید تمهیداتی برای حضور نویسندگان و اهالی فرهنگ برای حضور پُر رنگ در این روز اتخاذ شود.

حسینی‌پور در پایان گفت: در ایام هفته کتاب نیز خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) تصمیمات و قول‌هایی که برخی مسئولان در هفته کتاب سال گذشته درباره بازسازی برخی از کتاب‌فروشی‌ها و حمایت از آن‎‌ها را پیگیری و در قالب گزارش منتشر خواهد کرد.

نشست خبری هفته کتاب

مدیر روابط عمومی بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از برگزاری نشست خبری این رویداد فرهنگی خبر داد.

 مرتضی بریری ادامه داد: نشست خبری بیست و هفتمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران ساعت ۱۰ روز یکشنبه(۱۹ آبان ماه) با حضور دبیر هفته کتاب و اصحاب رسانه در سرای اهل قلم خانه کتاب برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این نشست خبری رویکردها و برنامه‌های این دوره از هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران تشریح خواهد شد.

بیست و هفتمین دوره هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

بیست و هفتمین دوره هفته کتاب در یزد پایتخت کتاب ایران افتتاح می شود، نیکنام حسینی‌پور با اعلام برنامه‌های هفته کتاب، یزد را میزبان مراسم افتتاحیه هفته کتاب در سال ۱۳۹۸ دانست.

استان یزد پنجم اسفندماه سال گذشته، در آئینی با حضور معاون اول رئیس جمهوری و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران دست یافت

یزد با ۱۱۱ باب کتابخانه عمومی شامل ۹۶ کتابخانه نهادی روستایی و شهری و ۱۵ باب کتابخانه مشارکتی به نسبت جمعیت در جایگاه نخست کشور قرار دارد. در کتابخانه‌های عمومی استان با حدود ۱۰۸ هزار نفر عضو، افزون بر ۲ میلیون نسخه کتاب وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =