آذرنگ: امیدوارم شرمسار فرهنگ و هنرِ این مرز و بوم نباشم

تهران- ایرنا- دبیر بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در پیامی نوشت: ای کاش سرافکنده و شرمسارِ فرهنگ و هنرِ غریب‌مانده‌ این مرز و بوم نباشم.

به گزارش روابط عمومی بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، حمیدرضا آذرنگ در آستانه برگزاری این رویداد پیامی را منتشر کرد.

در این پیام آمده است: «از قیل و قال مدرسه حالی دلم گرفت /یک چند نیز خدمت معشوق و مِی کنم

زمان باد است و عُمر اعدادی در عبور، بی‌بازگشت و محصور در حوصلهِ در نهایت نزدیک به انتهای دو رقمی‌ها، فاصله‌ِ میانِ چشم گشودنی و بر هم نهادن. آمدنی که هیچ کس را نمی‌دانی و رفتنی که هیچ کس شاید ندانَدَت. ابتدا و انتهایی مغفول که جهانِ آباد و ویران از تلاشِ متلاشیِ کشفِ آن‌هاست و هرگزِ موهوم تنها و تنها فصلِ دریافت و فهم‌شان.

این میان تنها میانه‌ای است سهم سرگردانیِ آدمی در حدِ فاصلِ میانِ این دو مشهورِ گُم. تولدی که مسببش نیستیم و مرگی که به وقوعش مجبور. حالیا در این محالِ ممکن، در این تضادِ شبیه که گُم‌گشتگی سرانجامِ تمامِ پیدا شدن‌هاست، تنها راه نجات کشفِ گنجِ عشق است و یگانه مسیرِ ممکن و موجود تا نیلِ به مقصود، رنجِ هنر. که نابرده رنج... کاش بماند از ما ردّ عشقی و خلاص.»

آذرنگ در این پیام نوشته است: «بیست و دومین جشنواره ملی فتح خرمشهر هم خواهد گذشت و در خاطرات همیشه بایگانی خواهد شد. بیست و دومین یعنی بیست و دو سال که کم نیست. قاعده‌ در آستانه‌ پختگی و فهم قرارگرفتن است و در مسیرِ درست قدم زدن و درستی گام‌های بعد را باعث شدن، اندیشه و باور و فهم و تخصص دلیل بارزِ قوام یافتن چرخه‌ فرهنگیِ تمام تمدن‌هاست و شور و هیجانِ بی‌ریشه و منیت و سلیقه‌های فردیِ بی‌اندیشه، بانیِ ویرانی.

من ادامه‌ مسیری بیست و یک ساله‌ام و افسوس که امروز به جای سینه ستبرکردن و مفتخرشدن به این وظیفه و به عشق پیمودن تا به سلامت رساندنِ این رسالت، در هر قدم پای بر افسوس می‌کوبم و ای کاش بر ای کاش مینشانم... ای کاش سنگی را بر سنگی به درستی بگذارم و گذاشته باشم و سرافکنده و شرمسارِ فرهنگ و هنرِ غریب‌مانده‌ این مرز و بوم نباشم. ای کاش با سکونم راهی شدن حتی یک نفر را باعث شوم تا با حرکتم جریانی که بار اندیشه دارد از حیات نایستد. ای کاش و هزار ای کاش... امید و هزار امید... با آرزوی کوشیدن به هنر».

بیست‌ و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در بخش‌های مسابقه نمایش‌های صحنه، مسابقه نمایش‌های کوتاه، مسابقه نمایشنامه‌نویسی و نمایش‌های محیطی و میدانی، از ۱۵ تا ۱۹ آبان‌ماه سال جاری در منطقه آزاد اروند به دبیری حمیدرضا آذرنگ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =