تثبیت اشتغال در استان قم محقق شده‌است

قم - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ با تلاش‌های صورت گرفته هدف مورد نظر درمساله تثبیت وضعیت اشتغال استان محقق شده و حتی آمار بیکاری کاهش یافته‌است.

مصطفی کاویانی روز سه‌شنبه با حضور در برگزاری جمهوری اسلامی استان قم در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا، بیان کرد: خوشبختانه با وجود مشکلات اقتصادی،‌ اقدامات صورت گرفته برای حفظ اشتغال موجود استان نتیجه بخش بوده و تا حد امکان با اجرای راهبردهای پیشگیرانه و حمایتی، اجازه تعطیلی واحدهای صنعتی و بیکاری تعداد زیادی از کارگران درقم داده نشده‌است.

وی با اشاره به این که تلاش‌ها برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید و کاهش نرخ بیکاری بر اساس برنامه‌های تعیین شده در استان با قدرت دنبال می‌شود،‌ افزود: نرخ بیکاری در تابستان ۹۷ حدود ۱۲ درصد بود که این رقم در تابستان ۹۸ به حدود ۱۰ درصد کاهش یافت،‌ همچنین نرخ مشارکت در استان با وجود بالا رفتن تعداد افراد متقاضی شغل از حدود ۳۶ درصد درتابستان سال گذشته به بیش از ۴۰ درصد در تابستان سال‌جاری رسید.

وی ادامه داد: این وضعیت مطلوب استان نیست اما برای قم که استانی مهاجر پذیر است و ۹۵ درصد جمعیت آن در شهر سکونت دارند،‌ نشان از حرکت به سمت نقطه امید بخش در مباحث اقتصادی دارد.

کاویانی گفت: به لطف الهی وضعیت اقتصادی کشور و به دنبال آن قم درحال فاصله گرفتن از رکود و تورم ناشی از تحریم های ظالمانه دشمنان است و به همین خاطر ریزش نیروی کار در سطح مراکز تولیدی و خدماتی استان کم است و در این مساله با بحران مواجهه نیستیم.

وی بیان کرد:‌ در قم همکاری خوبی میان مسئولان دستگاههای اجرایی برای گسترش فرصت‌های شغلی استان وجود دارد و امیدواریم با نظارت و کنترل بیشتر به وضعیت ایده‌آل در بحث اشتغال که عامل توسعه اقتصادی است، دست یابیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از نحوه اطلاع رسانی دقیق و به موقع اخبار استان توسط خبرگزاری جمهوری اسلامی، افزود: ایرنا رسانه متعالی نظام اسلامی است و فعالیت حرفه‌ای آن موجب شده تا همه اقشار اجتماعی به این رسانه تاثیرگذار اعتماد داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =