دولت ۱۵۱۹ میلیارد تومان اعتبار به دهیاری‌ها پرداخت کرد

تهران- ایرنا- معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: هزار و ۵۱۹ میلیارد تومان اعتبار در دولت های یازدهم و دوازدهم و طی سال های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۸ به دهیاری های سراسر کشور پرداخت شده است.

سعیدرضا جندقیان بیدگلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از سال ۱۳۸۲ زمان تاسیس و راه اندازی نهاد دهیاری ها در کشور تا سال ۱۳۹۲ در مجموع ۳ هزار و ۵۸۶ میلیارد تومان اعتبارات متمرکز شامل، اعتبارت ملی و استانی بین دهیاری های کشور توزیع شده است.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ادامه داد: برای تجهیز دهیاری ها به ماشین آلات عمرانی و خدماتی از ابتدای راه اندازی نهاد دهیاری ها تا سال ۱۳۹۲، تعداد ۱۲ هزار و ۴۹۳ دستگاه به دهیاری ها داده شد و در دولت یازدهم و دوازدهم به تنهایی چهار هزار و ۱۹۴ دستگاه اختصاص یافت که در مجموع از ابتدای تاسیس نهاد دهیاری ها تا زمان حاضر ۱۶ هزار و ۶۸۷ دستگاه ماشین آلات عمرانی و خدماتی در اختیار این نهاد قرار داده شد.

 در ۹ هزار روستا سیستم مدیریت پسماند اجرا می شود

وی با اشاره به اینکه تا قبل از انقلاب اسلامی زباله ها در روستا جمع آوری نمی شد، گفت: اکنون با بهره گیری از ظرفیت دهیاری های کشور جمع آوری زباله در ۹ هزار روستا انجام می شود.
جندقیان بیدگلی تاکید کرد: با این حساب می توان گفت که در بیش از ۸۵ درصد روستاهای کشور زباله ها جمع آوری می شوند که نیاز است صدا و سیما به عنوان یک الگوی موفق در سطح روستاها برنامه هایی در این زمینه تهیه و به مردم معرفی کند.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت: از ابتدای تاسیس نهاد دهیاری ها تا سال ۱۳۹۲، ۶ هزار و ۶۷۰ توسعه سیستم مدیریت پسماند اجرا شد و تنها از زمان تشکیل دولت یازدهم و دوازدهم ۲ هزار و ۳۳۰ روستا دارای سیستم پسماند شدند و در مجموع تا زمان حاضر ۹ هزار روستا از این سیستم برخوردار هستند.
جندقیان بیدگلی یادآوری کرد: امروزه مدیریت پسماند یکی از دغدغه های اصلی دهیاری ها و شهرداری ها و همین طور حاکمیت است و به دلیل گسترش زندگی مصرف گرایی و تولید زیاد زباله بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد و در این خصوص برنامه ریزی های جدی انجام شود.
معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با اشاره به ابلاغ هفت گانه گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری و تغییر سبک زندگی، تصریح کرد: در تغییرات سبک زندگی، روستایی ها به سمت زندگی در شهرها می روند و شهرهای کوچک هم به سمت شهرهای بزرگ می روند و شهرهای بزرگ هم به سمت مصرف انبوه حرکت می کنند، لازمه این تغییر سبک زندگی هم تولید زیاد زباله است و مدیریت پسماند می تواند بسیاری از مشکلات را در این زمینه حل کند.
وی گفت: اگر بخواهیم به سمت توسعه پایدار حرکت کنیم، باید در زمینه مدیریت پسماند برنامه ریزی و تصمیم گیری های به موقع و درست داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار جامعه