۱۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 83541879
۰ نفر

برچسب‌ها

 مکزیکی‌ها خواستار توقف خشونت علیه زنان شدند

تهران-ایرنا- وابستگان زنان و دختران کشته و مفقود شده طی خشونت‌های مکزیک، روز گذشته طی تظاهراتی در مکزیکوسیتی خواستار اجرای عدالت در مورد حوادث رخ داده برای این افراد خانواده خود شدند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این شهروندان مکزیکی در این تظاهرات از دولت این کشور خواستند روند تحقیقات در مورد سرنوشت زنان و دختران کشته یا مفقود شده خود را  گسترش دهند.

سازمان ملل اعلام کرده که روزانه ۹ زن در خشونت های مکزیک کشته می شوند.

این مکزیکی ها با در دست داشتن عکس قربانیان خود و پلاکاردهایی فریاد می زدند: "نه به کشتار بیشتر"، " دختران ما کجا هستند؟".

فریدا گوررا یک خبرنگار و فعل اجتماعی در مورد این  تظاهرات گفت: ما خواهان اجرای عدالت در مورد عاملان کشته و مفقود شدن زنان مکزیکی هستیم. این زنان به دلیل کهولت سن یا بیماری کشته نشدند. آنها ربوده شده و از خانواده هایشان دور شدند.

نورما مادر ۴۳ ساله والریا ۲۴ ساله که در ماه ژوئن توسط دوست خود کشته شد، گفت: ما خواهان اجرای عدالت برای دخترمان و همه زنان کشته شده هستیم.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهوری مکزیک از زمان به قدرت رسیدن در دسامبر گذشته قول داده تا تدابیر لازم را برای مقابله با سطح خشونت گسترده در این کشور اتخاذ کند. بیش از ۲۰۰ هزار نفر از سال ۲۰۰۶ میلادی تاکنون طی خشونت ها در مکزیک از جمله درگیری های مرتبط با فعالیت گروه های تبهکاری و همچنین درگیری گروههای توزیع مواد مخدر با نیروهای امنیتی کشته شدند. پس از ثبت رکورد بالای خشونت در سال ۲۰۱۸، خشونت ها در سال ۲۰۱۹ نیز در این کشور همچنان بالاست.

پیشتر براساس آمارهای رسمی اعلام شده بود قتل و آدمکشی در مکزیک در نیمه اول سال ۲۰۱۸ تا ۱۶ درصد در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته افزایش یافت که این افزایش رکورد جدیدی را در این رابطه ثبت کرد.

وزارت کشور مکزیک اعلام کرد که درشش ماه اول سال ۲۰۱۸میلادی، ۱۵ هزار و ۹۷۳ مورد قتل در این کشور ثبت شده، این آمار در شش ماه اول سال ۲۰۱۷، ۱۳هزار و ۷۵۱ مورد بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha