معرفی آثار راه‌یافته به بخش نهایی مسابقه «داستان کوتاه برای اقتباس»

تهران- ایرنا- هیات داوران «مسابقه داستان کوتاه برای اقتباس» فهرست ۱۲ اثر راه‌یافته به بخش نهایی این مسابقه را اعلام کرد.

با هدف رشد کمی و کیفی فیلم‌های اقتباسی و تشویق و ترغیب جوانان به بهره‌برداری از ظرفیت‌های تصویری ادبیات خلاقه با هدف تهیه و تولید فیلم اقتباسی و هم‌زمان با سی ‌و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، مسابقه‌ای با عنوان داستان‌های کوتاه برای اقتباس برگزار می‌شود.

مضامین معطوف به اهمیت خانواده و سبک زندگی و امید و نشاط اجتماعی و عدالت‌خواهی و مبارزه با فساد و خودباوری، اراده و قدرت ملی و افزایش سرمایه اجتماعی در اولویت قرار دارد. حقوق تصویری داستان‌های برگزیده و منتخب جهت تولید فیلم کوتاه در اختیار معاونت تولید انجمن سینمای جوانان ایران قرار خواهد گرفت. داستان‌های کوتاه منتخب با همکاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و انجمن سینمای جوان ایران؛ جهت عرضه به دفاتر سینمای جوانان در سراسر کشور چاپ و منتشر خواهند شد.

به گزارش بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، هیات داوران این رویداد، متشکل از مهدی روشن‌روان، یزدان سلحشور و حمیدرضا منایی از میان ۶۵۰ داستان رسیده به دبیرخانه، آثار زیر را به عنوان نامزد معرفی کرد:
برفِ نو  - ترانه دلاوری
پاسبان‌های بطنم - رقیه کبیری
توت‌فرنگی‌های یخی  - سعیده کامرانی
جَنگِ مِهر - ندا رسولی
در سکوت مطلق طهماسب شرفی - مریم محمدی کلهری
درستش هِرات است - علی اکبری
سکوت - نسیم نعمت‌اللهی
شکار تنهایی - اردوان نیک‌نیا
شکلِ عبری کلمات - خسرو عباسی خودلان
گنج‌نامه - حجت مهرعلیزاده
ماه منظر - حدیث ناظری
میدان - علی جلائی
 اسامی برگزیدگان «مسابقه داستان کوتاه برای اقتباس» که حاصل همکاری بنیاد شعر و ادبیات داستانی و انجمن سینمای جوان ایران است، آبان جاری در سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران (روز کتاب و سینما) اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =