تلاش بسیج اساتید وزارت علوم رفع چالش‌ها با بهره‌مندی از علم و فناوری

تهران- ایرنا- رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نقش بسیج در دفاع از انقلاب اسلامی را خطیر توصیف کرد و گفت: تلاش داریم با توجه به توانمندی نسل جوان و بهره‌مندی از علم و فناوری بخشی از مشکلات و چالش‌های جامعه را برطرف کنیم.

به گزارش روز دوشنبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، «رشید جعفر پور» در نشست مشترک بسیج اساتید وزارت علوم با شورای مرکزی بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای که در محل این وزارتخانه برگزار شد، با برشماری قدرت نرم، سخت و هوشمند افزود: در قدرت سخت از ابزارهای فیزیکی و مادی استفاده می‌شود مانند آنچه در هشت سال دفاع مقدس صورت گرفت.
وی افزود: در بحث قدرت نرم، روی مباحث فرهنگی کار و در قدرت هوشمند هم از قدرت سخت و هم قدرت نرم، استفاده هوشمندانه می‌شود.

رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم ادامه داد: بسیج اساتید باید با شناسایی مؤلفه‌ها و انواع قدرت و  استفاده از علم و فناوری که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب است، برای حل مشکلات کشور با رویکرد حل‌المسائلی اقدام مناسب انجام دهد.
جعفرپور به ظرفیت های دانشگاه فنی و حرفه ای اشاره و تاکید کرد: بسیج اساتید دانشگاه های ستادی با همکاری بسیج اساتید وزارت علوم می توانند بسیاری از مسایل و چالش های کشور را حل کند.
در ادامه این نشست محمدرضا جلیلی رئیس بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای به یوم‌الله ۱۳ آبان، تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه و روز دانش‌آموز و تسخیر لانه جاسوسی اشاره کرد و یادآور شد: آمریکا و استکبار جهانی همیشه از کودتاها حمایت کرده و تسخیر لانه جاسوسی در حقیقت انقلاب دومی بود که در کشور رخ داد و باعث شد تا دست استعمار از کشور کوتاه شود.
وی افزود: در دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور ۲۰۰ هزار دانشجو، ۱۷۳ دانشکده و ۷۵ کانون بسیج مشغول فعالیت هستند و هدف این دانشگاه تربیت نیروی کار، تکنسین و کارآفرین است و مأموریت ما تربیت کاردان و کارشناس ماهر است که بتواند فوراً وارد بازار کار شود.
 رئیس بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: به‌جز مهارت‌افزایی و کارآفرینی دروس مهارت‌های نرم یعنی نوع گفتار، طرز صحبت و استفاده از مهارت بدن نیز به دروس اضافه‌شده و دارای ۲۵ هزار مدرس حق‌التدریس و هزار مدرس رسمی هستیم که نشان از ظرفیت بالای این دانشگاه دارد.
جلیلی افزود: در رشته‌های فنی، مهندسی، کشاورزی و کامپیوتر دانشجویان در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و هر دانشجو باید در پایان تحصیلات خود پروژه تحویل دهد؛ حدود ۳۵ هزار پروژه در موضوعات مختلف داریم که می‌توانند به حل بسیاری از مشکلات کشور کمک کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =