تولید ملی نقش بسزایی در برون رفت از تحریم دارد

تهران- ایرنا- رئیس سازمان اوقاف و خیریه گفت: بر اساس فرمایش مقام عظمای ولایت تکیه بر رونق و تولید ملی مهم ترین راه برون رفت از تحریم ها است که در این ارتباط بهره مندی از موقوفات نقش بسزایی در خارج شدن از این وضعیت دارد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی روز دوشنبه در همایش ملی وقف در محل ساختمان موزه ملی ایران افزود: در این خصوص تعامل، همدلی و همکاری همه دستگاه ها می تواند به این حرکت سرعت بخشیده و علاوه بر ناامیدی دشمنان موجب عزت و اقتدار بیشتر نظام مقدس جمهوری اسلامی شود.

وی اظهار داشت: در این دوران تحریم، باید علاوه بر استفاده صحیح و بهینه از موقوفات برای سرعت بخشیدن به برون رفت از تحریم ها، همه آحاد ملت و تمامی دستگاه ها باید در زمینه رونق و افزایش تولید ملی همت بیشتری از خود نشان دهند.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: نباید به وجود نقدیندگی دلخوش باشیم بلکه باید نقدینگی را به چرخه تولید تزریق کنیم تا موجب افزایش رونق و تولید ملی شویم.

وی اظهار داشت: امروز موضوع اقتصاد با اطلاعات روز گره خورده که باید برای به روزرسانی و بهره مندی بیشتر از آن مراکز علمی و دانشگاهیان نیز به صورت جدی تری وارد این عرصه شوند.

خاموشی گفت: در زمانی ما نه بلد بودیم و نه اینکه اجازه حتی ساخت یک سیم خاردار را داشتیم؛ در حالی که امروز به لطف الهی و هدایت های عالمانه رهبر معظم انقلاب در همه عرصه ها به خصوص موضوع فناوری می توانیم با پیشرفته ترین کشورهای دنیا مقابله کنیم.

وی افزود: در این ارتباط به هر میزانی که سطح علمی کشورمان افزایش یافته و بالاتر رود، به همان میزان یاس و ناامیدی دشمنان و عقب نشینی آنان افزایش خواهد یافت.

در ادامه این همایش که با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری برگزار شد، ۵۰ نفر از متولیان، هیات امنا و فعالان در عرصه های مختلف مورد تجلی و قدردانی قرار گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =