تجلی حضور پرشور مردم میامی در راهپیمایی ۱۳ آبان

شاهرود - ایرنا - اقشار مختلف مردم شهرستان میامی با شرکت در راهپیمایی باشکوه سیزدهم آبان ،انزجار خود را از استکبار جهانی فریاد زدند.

دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی میامی با اجتماع در میدان بسیج و حرکت به سمت اداره آموزش و پرورش ، همراه با خانواده معظم شهدا و ایثارگران ، اقشار مختلف مردم ، مسئولان شهرستان و نیروهای نظامی و انتظامی ، برگ زرین دیگری در تاریخ سراسر افتخار این سرزمین رقم زدند.

دانش آموزان در حالی که دست نوشته هایی با مضمون "مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل ،هیهات من الذله و آمریکا رو به افول است " در دست داشتند ، صحنه های با شکوهی از عشق و ارادت به نظام مقدس جمهوری اسلامی را به نمایش گذاشتند.

  امام جمعه میامی در حاشیه این آیین باشکوه با تشکر از حضور مردم به خبرنگار ایرنا گفت : سیزدهم آبان اوج عزت و سرافرازی نظام جمهوری اسلامی است.

وی با بیان اینکه پیروی از ولایت فقیه رمز پیروزی انقلاب اسلامی است اظهار داشت : تنها راه مقابله با دشمنان توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب است .

سرهنگ پاسدار غلامرضا فلاحتی فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج میامی نیز با بیان اینکه راهپیمایی سیزدهم آبان گامی مهم برای خنثی سازی نقشه های دشمنان است ، تصریح کرد: دشمنان از حضور باشکوه مردم در عرصه های مختلف هراس دارند و آنچه امروزه در جامعه ضرورت دارد تبیین دستاوردهای انقلاب برای نسل جوان است.

عباسعلی اصغری رئیس شورای اسلامی میامی نیز گفت: امسال با توجه به خباثت های دشمنان در منطقه ، حضور مردم پررنگ‌تر بود.

وی تصریح کرد: با ایستادگی و مقاومت می توان دشمنان و ظالمان را به زباله دان تاریخ سپرد.

اجرای برنامه‌های فرهنگی، برپایی نمایشگاه ، ایستگاه نقاشی کودکان و قرائت قطعنامه از دیگر برنامه های راهپیمایی سیزدهم آبان در میامی بود.

راهپیمایی باشکوه سیزدهم آبان در ۲۲ نقطه شهرستان میامی در 2 بخش مرکزی و کالپوش برگزار شد .

13 آبان یادآور واقعه تاریخی تبعید امام راحل به خاطر مخالفت با قانون ننگین کاپیتولاسیون در سال 1343 ، به خاک و خون کشیده شدن دانش آموزان در مقابل دانشگاه تهران در سال 57 و تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام در 13 آبان 58 است. 

13 آبان در تقویم ایران اسلامی به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نامگذاری شده است. 

شهرستان میامی با بیش از ۴۰ هزار تن جمعیت درشرق استان سمنان قرار دارد.