ثبت نام متقاضیان اشتغال در دفاتر کاریابی انجام می شود

ایلام - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: ثبت نام متقاضیان اشتغال و افراد جویای کار فقط از طریق دفاتر کاریابی انجام می‌شود.

شکراله شیرخانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدف اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را صیانت از نیروی کار و حفظ سه جانبه گرایی برشمرد و افزود: این اداره کل، مدافع کارگر، کارفرما و در مجموع دولت است.

وی اظهار داشت: اشتغال یکی از مهم‌ترین مسائل کشور است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با توجه به تکثر ماموریت‌های خود، بعد از ایجاد اشتغال، روابط کارگر و کارفرما و مسائل کارگری، کارفرمایی را بررسی می‌کند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام گفت: شرکت توسعه صنایع پایین دستی پترو ایرانیان پتروشیمی ایلام نیروی کار بومی، متخصص و کارآمد جذب می‌کند.

شیرخانی تاکید کرد: جذب هر گونه نیرو در شرکت پترو ایرانیان، باید برابر ضوابط و به دور از روابط و سفارش باشد و بر اساس ماده ۴۷ برنامه ششم توسعه اولویت با نیروهای بومی، متخصص و کارآمد است.

وی افزود: با توجه به نزدیکی محل پروژه به شهر چوار، نیروهای بومی و پیمانکاران منطقه در اولویت استخدام قرار دارند.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام سادآور شد: شرکت پترو ایرانیان به عنوان شرکتی راهبردی در زنجیره ارزش تولید در غرب کشور از جایگاه بالایی برخوردار است.

وی اضافه کرد: این شرکت به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد و آخرین حلقه ارزش تولیدات ایلام نقش بسزایی دارد و منشاء و مبداء بهره‌برداری از آخرین حلقه ارزش الفین است.

مجتمع پتروشیمی ایلام با حدود ۲ هزار نیروی انسانی متخصص و کارگر، بزرگترین شرکت خصوصی در استان ایلام و همچنین بزرگترین مجتمع پتروشیمی در غرب کشور است.

در صورت بهره برداری از فاز دوم (واحد الفین)، پتروشیمی ایلام ظرفیت تولید به ۴۵۰ هزار تن اتیلن در سال خواهد رسید.

طرح احداث پتروشیمی ایلام پس از مطالعات فراوان در شرکت ملی پتروشیمی به تصویب رسید و در سال ۸۱ عملیات احداث این مجتمع پتروشیمی در بخش چوار در زمینی به مساحت ۱۲۲ هکتار در فاصله ۱۸ کیلومتری از شهر ایلام آغاز شد.

این مجموعه با هدف اشتغال زایی و رونق اقتصادی احداث شده و تا امروز شرایط اشتغال برای بالغ بر ۲۱۹۰ نفر را بصورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم آورده است.

بیش از ۳.۵ درصد از ذخایر نفتی و ۱۱ درصد از ذخایر گازی کشور در استان ایلام قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha