۱۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۹
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83541474
۰ نفر

برچسب‌ها

فرهنگ مردم کردستان به نمایش درآمد

سنندج - ایرنا - نمایشگاه نقاشی رنگ و روغن متشکل ازآثاری برگرفته از فرهنگ مردم کردستان آثارهومن شکیبا ازهنرمندان این استان در سنندج به معرض نمایش گذاشته شده است.

در این نمایشگاه ۳۲ اثر با موضوع طبیعت و پرتره اجتماعی برگرفته از فرهنگ مردم استان حاصل فعالیت این هنرمند در ۲ سال اخیر در معرض نمایش علاقمندان قرار گرفته است.

رئیس حوزه هنری کردستان در رابطه با این نمایشگاه اظهار داشت: نگاه عمیق و ریزبینی‌های این هنرمند در کنار توجه به موضوعات اجتماعی و به تصویر درآوردن زیبایی‌های اجتماعی در کنار کار و تلاش مردم و توجه به پوشش زیبای لباس کردی درکنار توجه به تکنیک‌ها و قواعد هنر نقاشی سرزندگی خاصی را به این آثار داده است.

امین مرادی افزود: روح لطیف و نگاه مملو ازامید و نشاط  در آثارهومن شکیبا کاملا مشهود است که با حرکت در میان این تابلوها این وجه بارز و نگاه زیبا به بیننده منتقل می‌شود که بسیار ارزشمند است.
هومن شکیبا متولد ۱۳۵۴ درسنندج است که از ۱۲ سالگی زیر نظر دایی‌های  خود استاد هادی و مهدی  ضیاء الدینی از هنرمندان بنام کردستان به فراگیری هنر طراحی و نقاشی پرداخت .

وی که برادر بزرگتر هوتن شکیبا بازیگر توانمند تئاتر و سینمای ایران است در سال ۱۳۷۹ نخستین نمایشگاه هنری خود درزمینه طراحی را در گالری ارشاد سنندج برپا کرده و این نمایشگاه دومین نمایشگاه انفرادی وی محسوب می‌شود.

نمایشگاه فرهنگ مردم کردستان تا ۱۸ آبان در گالری سوره پردیس سینمایی بهمن سنندج دایر بوده و در ۲ نوبت صبح و عصر پذیرای بازدید علاقمندان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =