طنین فریاد استکبار ستیزی در استان بوشهر

بوشهر ایرنا - راهپیمایی ضد استکباری یوم‌الله ۱۳ آبان همزمان با دیگر نقاط کشور در همه شهرهای استان بوشهر با حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم و طنین فریاد "مرگ بر آمریکا" برگزار شد.

ساحل‌نشینان خلیج فارس متشکل از دانش آموز، دانشجو و مسئولان در صفوفی متحد و منسجم و  با شعارهای کوبنده مرگ بر آمریکا و اسرائیل ، انزجاز و تنفر خود را از سیاست‌های استکبار جنایتکار علیه ملت غیور و سلحشور ایران اسلامی ابراز و یک بار دیگر اتحاد و یکپارچگی و اقتدار نظام را به جهانیان تجلی و نمایش گذاشتند.

مردم ولایت‌مدار و انقلابی در مسیر راهپیمایی با شعارهای، ۱۳ آبان روز صلابت ملت و شکست کفر است، دست خدا با ملت تا پیرو ولایت، ای رهبر آزاده آماده‌ایم آماده ، هیهات من‌الذله فرموده حسین است تنها رمز موفقیت و راه  مبارزه و ایستادگی را در برابر آمریکای جنایتکار  بدون از هرگونه مذاکره،  محور مقاومت دانستند.

گناوه

 راهپیمایی ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبارجهانی در گناوه که از یادمان شهدای گمنام آغاز تا جایگاه مصلای جمعه ادامه یافت و با سخنرانی امام‌جمعه موقت و  قرائت قطعنامه ۶ بندی به پایان رسید.

امام جمعه موقت گناوه در جمع راهپیمایان گفت: دشمنی آمریکا علیه امت ایران اسلامی دیرینه است و  پس از پیروزی انقلاب نیست بلکه باید ریشه آن را در سال ۱۳۳۲ با کودتای ۲۸ مرداد جستجو کرد که در همه میادین، ملت مقاوم ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت هدایت امامان انقلاب پیروز  بوده است.

حجت الاسلام مصطفی آشناگر افزود: عزت، اقتدار و سرافرازی ملت حاصل ۶۶ سال مبارزه با آمریکای استکبار است که این مسیر پس از ارتحال امام راحل با هدایت و رهبری حضرت آیت الله خامنه‌ای و پشتیبانی و حمایت ملت  تداوم یافته است.

وی اظهارداشت: رئیس جمهوری آمریکا همه توان خود را بکار بسته تا نظام را سر میز مذاکره بکشاند اما به فرموده رهبر معظم انقلاب، خوابی که آنان باهدف اینکه سیاست های تحریمی جواب داده و ایران را به زانو در آوردیم  تعبیر شدنی نیست.

امام جمعه موقت گناوه گفت: ۱۳ آبان از روزهای مهم و تاریخی انقلاب شکوهمند اسلامی است که در آن وقایعی مهم اتفاق افتاد و تجلی و نمایش دهنده اتحاد و یکپارچگی مردم و اقتدار نظام به جهانیان و نماد استکبار ستیزی است.
وی بیان کرد: شعار مرگ بر آمریکا پشتوانه عقلی داشته و برخاسته از منطقی قوی است و  احساسی نیست که پس از گذشت  ۴۰ سال از عمر باشکوه انقلاب در میان آحاد مردم نهادینه شده است.
سرود دانش آموزی و  برپایی چادر سلامت توسط جمعیت هلال احمر از دیگر برنامه‌های  راهپیمایی ۱۳ آبان در گناوه بود.

خورموج

امام جمعه خورموج مرکز شهرستان دشتی گفت: آمریکا همواره از نظام ستم شاهی حمایت و در طول ۴۰ سال گذشته جلوی ملت ما سنگ‌اندازی و مانع ایجاد کرده است.

حجت الاسلام عبدالحسین مصلح روز دوشنبه در مراسم راهپیمایی ۱۳ آبان در مصلای نماز جمعه امام خامنه‌ای این شهر افزود: حضور پرشور اقشار مختلف مردم  بویژه نوجوانان وجوانان در مراسم امروز نشان از بصیرت، هوشیاری و استکبار ستیزی مردم مسلمان و انقلابی ایران دارد.

مصلح افزود: دولت ترامپ با تحریم‌های ظلمانه و جنگ اقتصادی با تمام قوا به مقابله با نظام اسلامی آمده‌است و این حضور پرشور و کم نظیر جوانان و مردم انقلابی جواب محکم و دندان شکنی به این تهاجم گسترده دشمن خواهد داد.

امام جمعه خورموج از حضور مردم دشتی در مراسم ۱۳ آبان که نسبت به نسبت سال‌های گذشته پر شورتر بوده قدردانی کرد و بر ضرورت برنامه‌ریزی مدون برای رفع مشکلات اقتصادی و کاهش فشار تحریم‌ها بر مردم تاکید کرد.

مصلح بیان کرد: آمریکا  با شرکت در کودتاهای ۲۸ مرداد و پس از انقلاب، حمایت همه حانبه از صدام در جنگ تحمیلی و طراحی حمله‌های ترویستی علیه مسئولان و مردم  ایران نقش موثری داشته است و این ملت هیچ وقت این جنایات را فراموش نخواهند کرد.

کنگان

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان کنگان گفت: ۱۳ آبان نماد و تجلی استکبار ستیزی ملت ایران اسلامی است

 حجت الاسلام ابوالقاسم رضایی اندیشمند در پایان مراسم راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در مصلای شهدای محراب کنگان افزود: ملت ایران باحضور در راهپیمایی ۱۳ آبان پیام ایستادگی و مقاومت را به دشمنان وامیدواری و اقتدار را به ملت‌های قرار گرفته در خط مقاومت صادر کرد. 

وی اظهار داشت: دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط امام در سال ۵۷ و ۵۸ با حضور در صحنه و تقدیم خون پاک خود ضمن لبیک به ندای امام و مقتدای خویش درخت اسلام را آبیاری و ضربه‌ای مهلک بر پیکره استکبار به سرکردگی آمریکا زدند.

رضایی انیشمند با استناد به سخنان امام و خلف صالح ایشان در باره آمریکای جنایتکار گفت: آمریکا همچنان دشمن شماره یک بشریت بویژه جهان اسلام است و مبارزه با آمریکا ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: همچنان که مقام معظم رهبری فرمودند، آمریکا غیر قابل اعتماد است و نباید به وعده‌های دروغین او خوشبین بود.

رضایی اندیشمند بیان‌کرد: یکی از پیام‌های مهم ۱۳ آبان، تسخیر لانه جاسوسی اجتناب از مذاکره با آمریکای خائن و جنایتکار است همانگونه که تاریخ نشان داده آمریکایی‌ها همواره بدعهد و پیمان شکن هستند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه کنگان به موضوع کاپیتولاسیون اشاره کرد و گفت: کشورهایی مانند ژاپن که ادعای پیشرفت دارند در برخی زمینه‌ها تحت سیطره آمریکا هستند بگونه‌ای که حتی در مورد مسائل کشورشان بدون اجازه از آمریکا نمی‌توانند کاری کنند.

رضایی اندیشمند تاکید کرد: راه گذر از پیچ تاریخی، غلبه بر مشکلات و خنثی کردن توطئه دشمن و تبعیت محض از فرمایشات و دستورات مقام معظم رهبری و ولی فقیه زمان است.

راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان در کنگان با حضور گسترده اقشار مختلف مردم و مسئولان، بویژه دانش آموزان از خیابان معلم تا مصلای شهدای محراب این شهر برگزار شد.

۱۳ آبان مصادف با سالروز تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۵۸، تبعید حضرت امام خمینی (ره) از ایران به ترکیه در سال ۱۳۴۳ و روز دانش آموز در تقویم کشور  روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است.

تنگستان 

 فرماندار تنگستان گفت: ۱۳ آبان سمبل استکبار ستیزی است و  هرچه زمان بگذرد، چهره واقعی آمریکا آشکارتر و همه به ظلم او بیشتر واقف می‌شوند.

عبدالحسن رفیعی‌پور روز دوشنبه در آئین بزرگداشت روز ۱۳ آبان در جمع دانش‌آموزان، مردم و مسئولان این شهرستان افزود: دانش‌آموزان در هشت سال دفاع مقدس کلاس درس را برای دفاع از انقلاب و آرمان‌های بلند امام راحل  رها کردند و به‌جای قلم، اسلحه به‌دست گرفتند تا امروز  آرامش، آسایش و امنیت داشته باشیم.

وی یادآورشد: بنای آمریکای جنایتکار در مدت ۴۰ سال گذشته تاکنون شکست انقلاب اسلامی در تمام ابعاد مختلف علمی، نظامی و اقتصادی است اما تاکنون با مقاومت مردم و رهبری‌های رهبر معظم انقلاب توانستیم در برابر سیاست‌های خصمانه آمریکا و ایادی استکبار  مقاومت کنیم.

وی بیان کرد: ۴۰ سال تحریم و سیاست‌های خصمانه آمریکا باعث شد امروز ملت ایران در خیلی از مسائل  و بخش‌ها به استقلال برسند و اقتدار امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران  به خاطر ایستادگی مردم و مسئولان است.

رفیعی‌پور خطاب به دانش‌آموزان شهر اهرم گفت: امروز شما دانش‌آموزان باید برای کسب علم، آزادگی و استقلال نظام جمهوری اسلامی بدون وابستگی به قدرت‌های شرق و غرب تلاش کنید.

وی ادامه داد: امروز شاهدیم که تمام سیاست ها و حضور نظامی آمریکا و کشورهای غربی در کشورهای همسایه ایران اسلامی برای تضعیف و مقابله با انقلاب و آرمان‌های بلند جمهوری اسلامی ایران است اما  ایران به برکت خون شهدا ایستاده و  این نقشه‌های آمریکا و غرب موجب بیداری و آگاهی ایران اسلامی شده است.

رفیعی‌پور گفت: با اقدام شجاعانه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکا، استکبار جهانی به قدرت بلامنازع ایران اسلامی در منطقه پی برد.

وی با اشاره  به اینکه حضور دانش آموزان در مراسم سیزده آبان تبعیت از انقلاب و رهنمودها رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است  تصریح کرد: حضور ریاست جمهور در سازمان ملل و ایراد سخنرانی شجاعانه  تمام نقشه امریکا و رئیس جمهور آن  نقش بر آب کردند.

وی افزود: امروز هم پیام ملت این است که با ایستادگی، انسجام، هوشیاری ملی و هدایت رهبری آگاه ضامن حفاظت از نظام و دستاوردهای انقلاب خواهند بود.

دیلم

 مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه شهرستان دیلم گفت :حضور پرشکوه ملت ایران در راهپیمایی حماسی  ۱۳ آبان امسال،  وفاق و  وحدت ملی را یک بار دیگر تجلی و به جهانیان نشان داد.

حجت الاسلام نوذر باقری‌راد در جمع راهپیمایان بندر دیلم افزود:  تبعید حضرت امام (ره) و به خاک وخون کشیدن دانش آموزان توسط مزدوران رژیم پهلوی و  تسخیر لانه  جاسوسی آمریکا به‌دست دانشجویان پیرو خط امام از وقایع مهم ۱۳ آبان است که هرسال  باشکوه‌تر از سال‌های قبل گرامی و پاس داشته می‌شود.

وی گفت: ملت ایران میراث‌دار ۴۰ سال مبارزه با استکبار جهانی است که در این میدان جبهه حق و حقیقت در برابر آمریکای جنایتکار همواره پیروز بوده است.

وی ادامه داد: باتوجه به اهمیت این روز اقشار و گروههای مختلف کشور از جمله در این شهرستان باحضور پرشور وشعور خود و گسترده حماسه دیگری را در این منطقه خلق و در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت کردند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه دیلم افزود: حضور پرشکوه دانش‌آموزان و جامعه فرهنگی و دیگر اقشار  مردم در رویدادهای مهم انقلاب از جمله روز ملی مبارزه با استکبارجهانی پشتوانه محکمی برای  نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

راهپیمایی مردم انقلابی دیلم از میدان مرکزی تا مصلای جمعه این شهر همراه با بارش رحمت الهی برگزار شد.

مردم امام حسن از توابع این شهرستان نیز همگام با سایر امت اسلامی ایران روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را با حضور پررنگ و گسترده  در راهپیمایی ۱۳ آبان گرامی داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =