تیراندازان معلول ۱۰ سهمیه پارالمپیک کسب کردند

تهران- ایرنا- رییس انجمن پاراتیراندازی فدراسیون جانبازان و معلولان گفت: مسابقه‌های جهانی استرالیا آخرین گزینشی پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو برای ورزشکاران ایرانی بود که نمایندگان کشورمان تاکنون ۱۰ سهمیه پارالمپیک کسب کردند.

«جلیل کوهپایه‌زاده» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا و با اشاره به سهمیه‌های کسب شده توسط تیراندازان معلول ایرانی، اظهار داشت: سیدنی آخرین مسابقات قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۹ بود که در آن سهمیه پارالمپیک توزیع می‌شد و پنج ملی‌پوش کشورمان نیز برای تکمیل سهمیه‌های خود می‌بایست در این رویداد حضور پیدا می‌کردند. تیم ملی ایران چهار سهمیه پارالمپیک، کسب کرده بود که با حضور در پیکارهای جهانی سیدنی نیز موفق به کسب ۶ -سهمیه دیگر شد.

وی افزود: در استرالیا «رقیه شجاعی» سهمیه مستقیم ماده R۲ را به دست آورد و همچنین مجوز حضور در رقابت های R۳ را پیدا کرد و ملی‌پوشان تپانچه کشورمان نیز سهمیه‌های خود را در سایر مواد کسب کردند.

کوهپایه‌زاده ادامه داد: در مجموع تیم ملی پاراتیراندازی ایران تاکنون، موفق به کسب ۱۰ سهمیه برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو شده است و امیدواریم با مساعدت پارالمپیک و فدراسیون یک یا دو اعزام تدارکاتی برای کسب آمادگی بیشتر ملی‌پوشان هم داشته باشیم.

رییس انجمن پاراتیراندازی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش ما در انجمن پشتوانه‌سازی برای تیم ملی اعزامی به توکیو و برنامه‌ریزی برای رقابت‌های پاراآسیایی ۲۰۲۲ است که با برگزاری سه مرحله رقابت‌های آزاد تیراندازی در تهران، اصفهان و مازندران در این مسیر حرکت خود را آغاز کرده‌ایم. البته از مجموع رقابت‌های آزاد در سال ۹۸ یک مرحله باقی مانده است که در مشهد و در آذر ماه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =