۱۳ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۲
کد خبرنگار: 917
کد خبر: 83541268
۰ نفر

برچسب‌ها

پزشکیان: ملت ایران در مقابل آمریکا سر خم نمی‌کند

تهران-ایرنا-نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ انسان آگاه و آزاده‌ای در مقابل زور، ظلم و ستم سر خم نمی‌کند، ملت ایران هم در مقابل آمریکا سر خم نمی‌کند.

مسعود پزشکیان که ریاست جلسه علنی امروز – دوشنبه- را بر عهده داشت در جریان بررسی کلیات طرح الزام دولت در تعیین سرفصل جنایات آمریکا در کتب درسی مدارس و دانشگاه ها، گفت: همه در مورد این طرح موافق بودند و رای قاطع نمایندگان را به همراه داشت، نمایندگان پیشنهاداتی داشتند به همین خاطر گفتیم که این را دوشوری می کنیم، کلیات این طرح را به رای می گذاریم و آن را به کمیسیون می فرستیم که آنجا جمع بندی کنند و دوباره به صحن بیاید.

وی افزود: برخی عزیزان گفتند که اول جلسه باید درباره امروز صحبت می کردیم که چون دیروز ریاست جلسه(علی لاریجانی) راجع به ۱۳ آبان و موضوع گیری مجلس، اعلام موضع کرده بود، بنده نخواستم دوباره راجع به این مساله حرف بزنم، واقعیت این است که هیچ انسان آگاه و آزاده ای سر در مقابل زور و ظلم و ستم خم نمی کند؛ آمریکا که می خواهد قلدری کند، به خیال خام است که ایران و آزادگان مملکت ما به این راحتی در مقابل او کوتاه بیایند.

پزشکیان گفت: کشوری که  چهره واقعی خود را روشن کرده و تمام تعهدات بین المللی را  یکطرفه نقض می کند و اجرا نمی کند و سپس می گوید که بیایید مذاکره کنیم؛ اگر اهل مذاکره هستید چرا این معاهدات را نقض می کنید.

در همین هنگام احسنت گفتن نمایندگان بلند شد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: چنین آدمی(ترامپ) می گوید که ایران بیاید مذاکره کنیم، ایران که مذاکره کرده و به تعهدات خود نیزعمل کرده است؛ از کجا معلوم که ما مذاکره کنیم و شما آن را نقض نکنید؛ در نتیجه ما با قاطعیت- هخمه انسان هایی که ازاد و آگاه هستند- در مقابل ستم و قلدری خواهیم ایستاد وسرخم نخواهیم کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha