١٣ آبان نماد همبستگی ملت ایران است

تهران - ایرنا - وزیر آموزش و پرورش روز ١٣ آبان را نماد همبستگی ملت ایران دانست و گفت: همه ایرانیان در برابر آمریکا و متحدانش همدل هستند.

«محسن حاجی میرزایی» روز دوشنبه در دبیرستان دخترانه دوره اول «علی اکبر داور»  در مراسم نواختن زنگ استکبار ستیزی به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان ضمن تبریک روز دانش آموز و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی افزود: امروز یک روز تاریخی و مهم برای ملت ایران است چرا که همه دانش آموزان و دانشجویان برای به ثمر رسیدن آن تلاش کردند.
وی به برخی مشکلات در ایران که توسط آمریکا تحمیل شده است، اشاره و تصریح کرد: سال گذشته شدید ترین تحریم ها از سوی آمریکا به ایران تحمیل شد که هدف آنها اعمال بیشترین فشار و درد به مردم و نابود کردن اقتصاد کشور است.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: هرچند اکنون در کشور درگیر جنگ نظامی نیستیم اما این جنگ اقتصادی به شدت سنگین تر است و آثار تلخی برای کشور به همراه دارد ولی ملت ایران با مقاومت و اهتمام مسئولان این روزها سخت را پشت سر گذاشته اند.
حاجی میرزایی اضافه کرد: می توان گفت این راهبرد و استراتژی با  حداکثر فشار به ملت ایران،  آمریکا را شکست خورده و ناموفق کرده است.
وی همچنین به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ اشاره کرد و اظهار داشت: در سال اول انقلاب اسلامی لانه جاسوسی که جایگاهی که برای نابودی انقلاب بود توسط دانشجویان تسخیر شد. در رویدادها آن زمان مردم نشان دادند که زیر بار استکبار نمی روند و بصیرت را نشان دادند و اهمیتی که رهبر معظم انقلاب و امام راحل در راهبری این حرکت مقدس داشتند  یکی از نشانه های مثبت رویداد ١٣ آبان است.
وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: نفوذ آمریکا در ایران پایان یافت و آمریکا شکست خورد و در تهاجم یک سال اخیر نیز معتقدیم که آمریکا ناکام مانده است و قدرت و اقتدار ملی ایران ثابت شد، درست است که سختی های را متحمل شدیم اما قطعا از این مرحله هم پیروز عبور می کنیم.

به گزارش ایرنا، زنگ استکبارستیزی امروز در ساعت هشت صبح با حضور حاجی میرزایی در دبیرستان دخترانه دوره اول علی اکبر داور منطقه هفت تهران به صدا در آمد  که به طور همزمان در ۱۱۰ هزار مدرسه سراسر کشور نیز نواخته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =