جاده چهار خطه گرمی – بیله‌سوار نیازمند ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار  است

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل‌ گفت: برای احداث پروژه راه چهار خطه گرمی – بیله‌سوار حدود ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که برای تامین و اختصاص آن تلاش می‌شود.

محبوب حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح چهار خطه کردن جاده اردبیل – بیله‌سوار از سه‌راهی صحرا به گرمی و از گرمی به بیله‌سوار تقسیم‌بندی شده که بین سه‌راهی صحرا تا گرمی سه قطعه عملیات اجرایی در حال انجام است و  یک قطعه از آن در سفر رئیس‌جمهوری به استان برنامه‌ریزی شده تا  افتتاح و بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه احداث هر کیلومتر بزرگراه نزدیک ۴۰ میلیارد ریال هزینه دارد، گفت: احداث جاده چهار خطه گرمی – بیله‌سوار نقش به‌سزایی در توسعه و آبادانی شهرستان‌های بیله سوار ، گرمی و منطقه خواهد داشت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل درباره  عملیات اجرایی بزرگراه اردبیل- مشگین‌شهر و اهر گفت: با بهره‌برداری از این پروژه شاهد جاده ایمن و سالم و کاهش تصادفات جاده‌ای در بخشی از استان خواهیم بود.

وی افزود: از این پروژه ۱۲۱ کیلومتری تاکنون ۴۸ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و ۳۸ کیلومتر آن نیز در دست اجراست.

حیدری درباره عملیات اجرایی بزرگراه اردبیل– سرچم بیان‌کرد: طول این پروژه ۱۲۴ کیلومتر بوده که ۱۷ کیلومتر آن مورد بهره‌برداری قرار گرفته و ۱۸ کیلومتر آن نیز با ۱۷ درصد پیشرفت فیزیکی در دست اجراست.

حیدری اظهار داشت: در سه سال گذشته مطالعات و امکان‌سنجی تعریض تمام راه‌های استان به انجام رسیده و ۴۰ کیلومتر بزرگراه احداثی در سفر رئیس‌جمهوری افتتاح می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه مسیر موران - گرمی، انگوت - مشگین‌شهر به طول ۱۶۰ کیلومتر در اولویت اجرا قرار گرفته، اظهار داشت: تمامی راه‌های مواصلاتی استان در حال تکمیل مطالعات است و امید است ردیف اعتباری لازم برای این پروژه‌ها در نظر گرفته شود.

استان اردبیل ۱۳۷ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =