نشانه‌های شکاف در صف مخالفان عمران خان

تهران- ایرنا- روزنامه "دان"‌ پاکستان نوشت، به نظر می رسد حزب مسلم لیگ شاخه نواز و حزب مردم تمایلی به همراهی اقدام احتمالی بعدی "مولانا فضل الرحمن"، رهبر حزب جمعیت علمای اسلام شاخه فضل و بانی اعتراضات ضد دولتی موسوم به "راهپیمایی آزادی"‌ ندارند.

به نوشته دان، در حالی که مقامات عالیرتبه و اعضای کمیته مرکزی اجرایی حزب مسلم لیگ شاخه نواز در محل سکونت "شهباز شریف"، رئیس این حزب گرد آمدند تا درباره چشم انداز سیاسی ملی و همایش چند حزبی جماعت علمای اسلام درباره اعتصاب گفت وگو کنند، "بیلاوال بوتو زرداری"، رهبر حزب مردم اعلام کرد، کمیته مرکزی اجرایی تنها مرجع ذیصلاح برای تصمیم گیری درباره این موضوع است.

یکی از مقامات حزب مسلم لیگ گفت،‌ بعید است این حزب به اعتصاب مورد نظر فضل الرحمن بپیوندد، براندازی دولت از طریق تظاهرات خیابانی، بدعتی نامطلوب است که پیشتر از سوی حزب تحریک انصاف باب شد. در این شرایطی که دولت منتشر است ما را به عنوان عامل شکست حزب تحریک انصاف در حل مشکلات مردم و کشور معرفی کند،‌ نمی خواهیم پیرو این بدعت باشیم.
"احسان اقبال"، دبیرکل حزب جمعیت علمای اسلام، اعلام کرد، تاکنون درباره اعتصاب تصمیمی گرفته نشده است , کمیته رهبری احزاب مخالف که برای اخذ تصمیمات مشترک درباره راهپیمایی آزادی تشکیل شد،‌ برقرار است و اعضای آن در زمینه مطالبات از دولت وحدت نظر دارند.

حزب مردم پاکستان نیز اعلام کرد،‌ از همه مطالبات حزب جماعت علمای اسلام حمایت می کند اما، تصمیم گیری درباره برگزاری اعتصاب دسته جمعی با کمیته مرکزی اجرایی است.

راهپیمایی آزادی به ابتکار حزب جماعت علمای اسلام پاکستان و برای اعتراض به سیاست های دولت "عمران خان"‌ شکل گرفت.

فضل الرحمن جمعه به عمران خان دو روز مهلت داد تا استعفا کند. این مهلت دیروز(یکشنبه) به پایان رسید.

عمران خان در واکنش به درخواست مخالفان برای استعفا اعلام کرد، تسلیم فشار مخالفان نمی شود و از قدرت کناره گیری نمی کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =