اراک میزبان مسابقات بومی و محلی کشور است

اراک - ایرنا - رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان مرکزی گفت: اراک میزبان مسابقات بومی و محلی جام خوشه چین منطقه چهار کشور است.

«علی عشوری» روز دوشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا، افزود: این مسابقات از ۱۵ آبان‌ماه جاری با حضور ۴۵۰ ورزشکار مرد و زن از استان‌های کرمانشاه، همدان، ایلام، لرستان، خوزستان و مرکزی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: مسابقات بومی و محلی جام خوشه‌چین در رشته‌های فوتسال، والیبال، طناب‌کشی، دوومیدانی، هفت‌سنگ و چوب‌کشی برگزار می‌شود.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی استان مرکزی بیان کرد: مسابقات فوتسال مردان  در سالن ۲ هزار نفری و والیبال زنان در سالن بانوان مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد، والیبال  مردان  در سالن ورزشی دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای امیرکبیر و فوتسال بانوان نیز در سالن ورزشی دانشگاه اراک برگزار می‌شود.

عشوری اظهار داشت: مسابقات دوومیدانی هر دو گروه مردان و زنان در پیست دوومیدانی مجموعه ورزشی ۱۵ هزار نفری امام خمینی(ره)، مسابقات هفت‌سنگ و چوب‌کشی هر دو گروه در سالن بدمینتون شهدای پنجم مرداد و مسابقات طناب کشی نیز در سالن ورزشی دانشگاه علوم‌پزشکی اراک برگزار می‌شود.  

وی اضافه کرد: مسابقات جام خوشه چین در پنج منطقه کشور برگزار و تیم های برتر هر رشته به مسابقات نهایی کشوری که بهمن‌ماه امسال در اصفهان برگزار می‌شود، راه پیدا می کنند.

بیش از ۲۵ هزار ورزشکار در نقاط مختلف روستایی استان مرکزی به صورت سازماندهی شده زیر نظر هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی این استان ورزش می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha