هنیه از برگزاری همزمان انتخابات مجلس و ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین گفت

تهران- ایرنا- رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) اعلام کرد که رئیس هیات کمیته مرکزی انتخابات، او را در جریان موافقت محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با برگزاری انتخابات مجلس قانونگذاری و ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین قرار داده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه روز یکشنبه در پایان دیدارش با هیات کمیته مرکزی انتخابات به ریاست «حنا ناصر» که امروز صبح وارد غزه شد، در یک کنفرانس مطبوعاتی با اعلام این مطلب گفت: جنبش حماس به برگزاری انتخابات سراسری در نوار غزه، کرانه باختری و قدس اشغالی پایبند است.

وی همچنین بر پایبندی حماس به برگزاری انتخابات سراسری و همزمان در شهر قدس، نوار غزه و کرانه باختری تاکید کرد.

هنیه با اشاره به اصرار جنبش متبوع خود بر  برگزاری  همزمان انتخابات مجلس قانونگذاری و تشکیلات خودگردان، از استقبال برخی کشورهای عربی و اتحادیه عرب از موضع حماس در رابطه با برگزاری انتخابات در فلسطین خبر داد و گفت که این طرف‌ها برای کنار زدن موانع موجود و نظارت بر روند انتخابات اعلام آمادگی کرده‌اند.

حنا ناصر رئیس کمیته مرکزی انتخابات نیر پس از این نشست اعلام کرد که در مسیر برگزاری انتخابات گام برمی‌داریم و تمامی موانع موجود بر سر راه آن را با هماهنگی و همکاری گروه‌ها و جریان‌های فلسطینی کنار می‌گذاریم.

احمد ابو الغیط دبیرکل اتحادیه عرب هفته گذشته در گفت وگوی تلفنی با هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که این اتحادیه هیاتی را به منظور نظارت بر روند برگزاری انتخابات به فلسطین خواهد فرستاد.

عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در هفتاد و چهارمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک اعلام کرده بود که برای برگزاری انتخابات در کرانه باختری و غزه دعوت بعمل خواهد آورد.

آخرین انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین در سال ۲۰۰۵ و آخرین انتخابات مجلس قانونگذاری نیز در سال ۲۰۰۶ برگزار شد که جنبش حماس پیروز آن شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =