یک هزار و ۶۲ نفر در خراسان جنوبی مشمول بخشودگی جرایم مالیاتی شدند

بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی گفت: مهر امسال بیش از یک هزار و ۱۰۰ مودی مالیاتی درخواست بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم قابل بخشش را ارایه کردند که مدارک یک هزار و ۶۲ نفر تایید و مشمول این بخشودگی شد.

مهدی نباتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مهلت استفاده از بخشودگی جرایم مالیاتی قابل بخشش تا پایان آبان ادامه دارد. 

وی گفت: مواردی که یک ماه از تاریخ ابلاغ برگ قطعی آنها نگذشته باشد، در صورت واریز اصل بدهی، مشمول بخشودگی ۱۰۰ درصد جرایم قابل بخشش می‌شوند.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی با اعلام اینکه حدود ۴۴۱ میلیارد ریال جرایم مالیاتی قابل وصول در استان وجود دارد افزود: با توجه به فرصت قانونی، باید این میزان جرایم در اسرع وقت پیگیری و تعیین تکلیف شود. 

وی تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی کشور به منظور حمایت از مودیان خوش حساب بخصوص واحدهای تولیدی و اقتصادی فرصت ویژه بخشودگی جرایم قابل بخشش را فراهم کرده و امیدواریم با اعتماد مودیان به مجموعه امور مالیاتی در کنار تحقق  اهداف و برنامه‌های سازمان رضایتمندی مردم استان نیز جلب شود.

نباتی گفت: با اجرای طرح جامع و ورود اطلاعات فعالان اقتصادی در سامانه‌های طرح جامع مالیاتی، روز به روز شفافیت نظام مالیاتی و اقتصادی کشور بیشتر شده است و ضمن تسهیل فرایندهای مالیاتی، به عدالت اقتصادی و اجتماعی مورد نظر نزدیک می‌شویم.

وی یادآور شد: ۱۵ آبان امسال آخرین مهلت ارائه صورت معاملات فصلی تابستان ۱۳۹۸ است که مودیان مالیاتی اعم از خرید، فروش و قراردادها با ورود به سامانه TTMS.TAX.GOV.IR  باید نسبت به ثبت آن اقدام کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =