مشکلات نیروهای یگان حفاظت برطرف می‌شود

تهران - ایرنا- سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به دریافت نکردن حقوق ۲۲۰۰ نفر از نیروهای حفاظتی در چند ماه اخیر اشاره کرد و از معاونان حفاظت و برنامه‌ریزی، یگان حفاظت و دفتر برنامه و بودجه خواست نشست برگزار کرده تا با ارائه راهکار مشکل آنان برطرف شود. 

جلسه معارفه سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور عصر امروز (یکشنبه) با حضور معاونان و مدیران این سازمان برگزار شد.

خسرو شهبازی در این جلسه گفت: دوست نداشتم در این شرایط خاص در سازمان جنگل‌ها مسئولیت بالاتری بپذیرم.

وی، مدیران و کارکنان سازمان جنگل‌ها را غمخوار منابع طبیعی دانست و افزود: فصل کار در جنگل و مراتع آغاز شده است و با قوت هرچه بیشتر طرح‌های در دست اجرا را ادامه می‌دهیم.

سرپرست سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اجرای عملیات آبخیزداری به دلیل کارکردهای مثبت از اولویت های کشور است و امسال با دستور مقام معظم رهبری ۱۵۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای فعالیت‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری کشور اختصاص یافته است.

سرپرست جدید که امروز یکشنبه دوازدهم آبان ماه حکم انتصاب خود را از محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی دریافت کرده است در ادامه جنگل های هیرکانی و زاگرسی را دو سرمایه ارزشمند و اصلی کشور برشمرد و افزود: جلسات زیادی برای پایداری این جنگل ها برگزار شده است و با توان هرچه بیشتر این راه را ادامه می دهیم.
وی پدیده گرد و غبار و بیابان زایی را بسیار مهم دانست و افزود: مقام معظم رهبری اعتبار ویژه ای برای این پدیده اختصاص داده اند و ما در مسیر مقابله با پدیده بیابان‌زایی و ریزگرد کوتاهی نخواهیم کرد.

سال گذشته در کشور ۲۵ هزار هکتار جنگل‌کاری شده است
معاون امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور نیز در جلسه معارفه سرپرست این سازمان گفت: در یکی، دو سال اخیر شاهد تحرک خوبی در بخش جنگل های هیرکانی و زاگرس بوده ایم و سال گذشته در قالب صندوق توسعه ملی ۲۵ هزار هکتار جنگل کاری در کشور انجام شده است.
عباسعلی نوبخت اظهار داشت: استمرار پروژه های منابع طبیعی در قالب مدیریت جامع حوضه‌های آبخیز با مشارکت جوامع محلی منجر به پایداری سرزمین خواهد شد.
در این جلسه مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان از وزیر جهاد کشاورزی به علت انتصاب خسرو شهبازی تشکر کرد و گفت: شهبازی با سازمان جنگل ها بیگانه نیست و از بدنه سازمان است زیرا او تاکنون در این سازمان عهده دار مسئولیت معاونت برنامه ریزی و معاونت آبخیزداری بوده است .

حجت الاسلام سید مصطفی طباطبایی نژاد داشتن تقوا را لازمه اساسی مدیریت خواند و افزود: اگر انسان تقوا داشته باشد خداوند به او قوه تشخیص حق و باطل می دهد  و او می تواند درست را از نادرست تشخیص دهد.
طباطبایی نژاد در ادامه، حفظ وضع موجود، اتمام کارهای نیمه تمام، ابتکار و نوآوری و رفاه حال کارمندان را از ویژگی های یک مدیر با تقوا و وظیفه شناس برشمرد.
براساس این گزارش در پایان نشست حکم انتصاب خسرو شهبازی سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از سوی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جنگل ها تقدیم وی شد. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =