برنابئو تشنه چشمه‌ای که بعد از «رونالدو» خشک شد

تهران- ایرنا- رئال مادرید در روزهای حضور «کریستیانو رونالدو» تنها در ۸.۸۶ درصد از بازی‌های خود موفق به گلزنی نشده بود اما حالا مرد پرتغالی رفته و این رقم به ۲۳.۹۴ درصد افزایش یافته است.

در تابستان سال ۲۰۱۸ تقریبا محرز بود که کهکشانی‌ها دلتنگ رونالدو خواهند شد؛ کسی که مادرید را به مقصد تورین ترک کرد.

با رفتن رونالدو، این پرسش مطرح شد که آیا سفیدپوشان قادرند تا کسی را جایگزین موتور گلزنی کنند که به ازای هر فصل ۵۰ گل به ثمر می‌رساند؟ باشگاه مادریدی با بازگرداندن «ماریانو» از المپیک لیون به این پرسش پاسخ داد یا دست کم این طور تصور می‌کرد؛ یک سال از آن روز گذشته و مهاجم مذکور هیچ نقش خاصی در برنامه‌های «زین الدین زیدان» ایفا نکرده و از زمان بازگشت تنها در تعداد انگشت‌شماری از بازی‌ها به کار گرفته شده است.

رئال بعد از رفتن CR۷ هرگز شبیه قبل نشد؛ آن‌ها تنها یک جام کسب کردند و آن هم جام باشگاه‌های جهان بود و آمار کلی گل‌های زده این تیم نشان می‌دهد که ساکنان سانتیاگو برنابئو تا چه اندازه دلتنگ رونالدو هستند.

تساوی بدون گل روز گذشته مقابل رئال بتیس به وضوح نشان داد که رئالی‌ها چقدر برای گل زدن تقلا می‌کنند حتی در بازی‌های خانگی؛ این نخستین تساوی بدون گل رئال در برنابئو و تحت هدایت زیدان و چهارمین باری بود که آنها موفق به باز کردن دروازه حریفان نمی‌شوند. (پی اس جی، اتلتیکو مادرید، مایورکا و بتیس)

از زمان آغاز فصل جدید در ۱۷ آگوست، مادریدی‌های بی‌رمق در ۲۸.۵۷ درصد از بازی‌ها هرگز موفق به گلزنی نشده‌اند.

البته این آمار برای سفیدپوشان جدید نیست؛ آنها در فصل ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ که با ۲ تغییر سرمربی (از یولن لوپتگی به سانتیاگو سولاری و از سولاری به زیدان) همراه بود، در ۱۳ بازی از مجموع ۵۷ دیدار خود در تمامی رقابت‌ها در گلزنی ناکام بودند که به عبارتی دیگر برابر است با ۲۳.۹۴ درصد.

این اعداد و ارقام زمانی که با دوران حضور رونالدو مقایسه شود، بیش از پیش چشمگیر می‌نماید؛ رئال با داشتن رونالدوی سیری‌ناپذیر در ترکیب خود، در جریان ۵۱۹ بازی در ۹ فصل تنها در ۴۶ بازی گل نزد و این یعنی ۸.۸۶ درصد؛ رقمی که در مقایسه با زمانی که مرد پرتغالی گل‌های خود را به تورین برد، به ۲۳.۹۴ درصد رسیده است.

طبقه بندی گلزنان تیم زیدان، ایده روشنی از منشا گل‌های رئال در اختیار شما قرار می‌دهد؛ «کریم بنزما» با ۷ گل صدرنشین فهرست است و به دنبال وی سه بازیکنی قرار دارند که پست آنان در تیم به سختی با یک گلزن یا حتی پاس گل دهنده رابطه دارد؛ «تونی کروس» (۳)، «کاسمیرو» (۲) و «سرخیو راموس» (۲).

بلافاصله بعد از این بازیکنان «رودریگو» (۲)، «گرت بیل» (۲)، «وینیسیوس» (۱)، «لوکا یوویچ» (۱)، «ادن هازارد» (۱)، «خامس» (۱)، «لوکاس واسکز» (۱) و «لوکا مودریچ» (۱) قرار دارند.

تا اینجای کار رئالی‌ها در جریان ۱۴ بازی ۲۴ گل زده‌اند، به عبارت دیگر آنها به طور میانگین کمی بیشتر از ۱.۷ گل به ازای هر بازی به ثمر رسانده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =