درگیری خونین دو طایفه بزرگ در هرمزگان به صلح انجامید

بندرعباس- ایرنا- با تلاش مسوولان قضایی و معتمدان محلی، درگیری خونین میان دو طایفه بزرگ سهرابی و شهسواری در شرق استان هرمزگان در مناطق هشتبندی و بشاگرد به صلح و سازش ختم شد.

مراسم صلح میان این دو طایفه بزرگ با حضور رییس کل دادگستری هرمزگان، جمعی از ریش سفیدان، معتمدان محلی و اعضای شورای تامین برگزار شد که در آن سران دو طایفه هم قسم شدند که از این به بعد در کنار یکدیگر با صلح و صفا زندگی کنند و کینه و کدورت‌های پیش آمده را از میان بردارند.

رییس کل دادگستری هرمزگان عصر یکشنبه در این خصوص به خبرنگاران اظهار داشت: دو طایفه شهسواری و سهرابی در شرق استان از پنج سال پیش تاکنون با یکدیگر در نزاع و درگیری بودند که در نتیجه اختلافات این دو طایفه نیز دو نفر کشته و چندین مورد درگیری منتهی به آسیب‌های بدنی رخ داده بود.

علی صالحی بیان داشت: سرانجام در آستانه میلاد با سعادت حضرت رسول (ص) و با تلاش معتمدان محلی، شوراهای حل اختلاف و اعضای شورای تامین ، این دو طایفه پس از پنج سال با یکدیگر صلح کردند.

وی با اشاره به نگاه ویژه دستگاه قضایی مبنی بر لزوم بسط و گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه،  افزود: از مردم نیز خواستاریم تا در کنار دستگاه قضایی و شوراهای حل اختلاف در جهت ترویج سنت حسنه صلح در جامعه همکاری و تعامل داشته باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha