ضعف فنی، پیراهن «عثمانی» که اندازه «دمبله» نیست

تهران- ایرنا- بدنبال شکست سه بر یک خارج از خانه آبی‌اناری‌ها مقابل لوانته و با توجه به اینکه «عثمان دمبله» بار دیگر در فهرست اعلامی سرمربی بارسا برای این بازی غیبت داشت، به نظر «ارنستو والورده» جدا از بهانه همیشگی یعنی ضعف فنی، یک توضیح قابل قبول به مرد فرانسوی بدهکار است.

زمانی که فهرست نفرات تیم بارسلونا برای تقابل با والنسیا اعلام شد، «عثمان دمبله» غایب بزرگ آبی اناری‌ها بود.

ارنستو والورده ستاره ۲۲ ساله تیمش را برای آخرین بازی پیش از آغاز تعطیلات باشگاهی (فیفادِی) از فهرست خط زد؛ دیداری کلیدی برای کاتالان‌ها به منظور تثبیت جایگاه خود در صدر جدول رده‌بندی لالیگا بدون تکیه کردن به نتایجی که در دیگر بازی‌ها رقم می خورد.

با این حال، در آن بازی «آنسو فاتی» و «کارلس پرز» هر ۲ به مرد فرانسوی بارسا ترجیح داده شدند و تا شب گذشته نیز و در پایان شکست ۳ بر یک آبی اناری‌ها مقابل لوانته اولویت والورده بودند.

والورده تاکید کرد که دمبله به دلایل فنی کنار گذاشته شده است.

اگر حرف‌های سرمربی اسپانیایی را باور کنیم و فکر کنیم که غیبت دمبله به دلیل بی‌انضباطی یا دیر رسیدن به تمرینات نبوده است (دلایلی که عثمان پیش تر نیز بابت آنها جریمه شده)، درک تغییر و چرخش تاکتیکی والورده کار سختی است.

زیرا آنچه اظهارات والورده را غیرمنطقی جلوه می‌دهد این است که مرد فرانسوی برای اثبات قابلیت‌های فنی خود به دقایقی نیاز دارد که سرمربی بارسا آنها را به پرز و فاتی هدیه داده است زیرا هیچکدام از این ۲ بازیکن شرایط مشابهی ندارند.

دمبله به دلیل محرومیت ۲ جلسه‌ای مقابل ایبار و رئال وایادولید بازی نکرد اما در برابر اسلاویا پراگ تنها ۲۰ دقیقه به میدان رفت.

انتظار می‌رفت او در بازی مقابل لوانته حضور داشته باشد اما در بارسلون ماند و در واقع آبی اناری‌ها او را جا گذاشتند؛ با توجه به مصدومیت «لوئیس سوارز»، والورده باید به نیمکت خود نگاه می‌کرد؛ جایی که ۲ بازیکن از تیم دوم و یک بازیکن از تیم زیر ۱۹ ساله‌های بارسا به چشم می‌خوردند؛ راه حل‌های موفقیت آمیزی که در ابتدای فصل به بار نشسته بودند اما در این بازی کاملا افول کردند.

با این وجود، دمبله یکی از این بازیکنان نبود؛ او بازیکنی است که برای رقم زدن تفاوت فراخوانده می‌شود حتی اگر این کار را گاه و بی‌گاه انجام دهد.

بارسلونا قصد داشت تا او را در هر معاوضه‌ای برای بازگرداندن نیمار به نیوکمپ وارد معامله کند اما او نپذیرفت زیرا مرد فرانسوی مصمم بود تا در نیوکمپ موفق شود؛ با این وجود، نیمار در کمال نومیدی «جرارد پیکه»، مسی و سوارز در پاریس و دمبله نیز در بارسلون ماندگار شد.

بنابراین با توجه ویژه به ارزش دمبله و همچنین حقوق وی (بیش از ۱۰ میلیون یورو)، والورده باید برای بهره بردن از حضور وی بهتر عمل کند.

زیرا دقایق حضور مرد فرانسوی در رقابت‌های این فصل تا اینجای کار نگران کننده بوده است؛ او در خلال مصدومیت‌ها و محرومیت‌ها در مجموع تنها ۵ بار به کار گرفته شده است.

در فاصله یک ماه پس از کارت قرمز دمبله، او تنها ۲۱ دقیقه در تمام بازی‌ها به میدان رفته است؛ آیا تمام این غیبت‌ها بابت تغییر تاکتیکی است؟

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =