۴۸ نفر از مدیران اجرایی و دهیاران اصفهان را بانوان تشکیل می‌دهند

اصفهان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان گفت: ۷.۵ درصد از مدیران اجرایی و دهیاران استان معادل ۴۸ نفر را بانوان تشکیل می‌دهند.

شادی فضلی روز یکشنبه در نشست تخصصی نقش زنان روستایی در توسعه پایدار  در تالار شهروند افزود: تعداد دهیاران زن در روستاهای کشور در دوره چهارم شورای اسلامی روستا نسبت به دوره اول ۴۳ درصد افزایش یافت.

وی با بیان اینکه مشارکت سیاسی و اجتماعی زنان در سالهای اخیر رشد چشمگیری پیدا کرده است، تصریح کرد: میانگین حضور دهیاران زن در کشور هفت درصد است که امیدواریم مشارکت این افراد در دوره‌های بعدی افزایش بیشتری پیدا کند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان اظهارداشت: زنان در توسعه پایدار روستاها نقش موثری دارند می‌توانند تهدیدهای موجود را به فرصت تبدیل کنند.

وی بیان کرد: کسب شغل و اشتغال یکی از دلایل اصلی مهاجرت روستاییان به شهرها محسوب می‌شود که زنان در اینگونه مهاجرت‌ها بیشترین آسیب را متحمل می‌شوند.

فضلی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به توسعه پایدار در روستاها نیازمند شناخت ظرفیت‌های این مناطق هستیم.

وی اضافه کرد: توسعه پایدار روستایی یکی از اولویت‌های کنونی جامعه ما محسوب می‌شود و روستا و روستاییان در توسعه کشور از اهمیت به سزایی برخوردارند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان با اشاره به اینکه بانوان به عنوان مدیران اقتصادی خانواده محسوب می‌شوند بیان کرد: توسعه پایدار کشور بدون توسعه روستاها محقق نخواهد شد و توسعه روستاها هم بدون حضور فعال و موثر زنان در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی امکانپذیر نخواهد بود.

نشست تخصصی نقش زنان روستایی در توسعه پایدار به همت دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اصفهان و با حضور استاندار و حدود ۱۰۰ نفر از بانوان عضو شوراها و دهیاران روستاها و بانوان شاغل در فرمانداری‌های استان بمدت یک روز در سالن آمفی تئاتر تالار شهروند اصفهان برگزار شد.  

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵، در زمان حاضر زنان ۴۹ درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.

استان اصفهان دارای بیش از یک هزار و ۷۰۰ روستا و آبادی با جمعیت حدود ۶۰۰ هزار نفر است.
حدود ۹۰۰ روستا از میان روستاهای استان دارای بیش از ۲۰ خانوار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =