کارگاه معرفی اصول پدافند غیرعامل در آستانه اشرفیه برگزار شد

رشت - ایرنا - کارگاه یک روزه معرفی و آشنایی با اصول پدافند غیر عامل در حوزه فناوری از سوی ستاد بزرگداشت هفته پدافند غیر عامل شهرستان آستانه اشرفیه برگزار شد.

رئیس کارگروه سایبری شورای پدافند غیر عامل استان گیلان در این کارگاه با اشاره به اهمیت توجه به پدافند غیر عامل در حوزه فناوری گفت: امروز دشمنان تلاش دارند تا از طریق جنگ نرم کشور ما را مورد تهدید قرار دهند .

سعید زاهدی با اشاره به اینکه جنگ سایبری دارای هیچ مرز و حدودی نیست افزود: امروز دشمن با این هدف که با کمترین هزینه در مقابل ما بایستد ، ماهیت خود را از جنگ سخت به جنگ نرم تغییر داده است.

وی در ادامه به بیان اهداف جنگ سایبری از سوی دشمنان اشاره کرد و گفت: امروزه در جنگ های پیشرفته علاوه بر توجه به بعدهای زمینی ، هوایی ، دریایی و فضایی به بعد پنجم یعنی سایبری نیز توجه می شود.

 در ادامه این کارگاه  و  با حضور سرگرد علی قاسمی جانشین یگان امنیتی سپاه قدس گیلان ضرورت توجه به نقش  پدافند غیر عامل ،  کارکردهای پدافند غیر عامل در حوزه های مختلف و همچنین نقش قرارگاه ها و کارگروه های پدافند غیر عامل  در جهت مقابله با هرگونه تهدید دشمنان  مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین به مناسبت هفته پدافند غیر عامل و گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی رزمایش پدافند غیر عامل در دبیرستان دخترانه فنی و حرفه ای ۱۷ شهریور آستانه اشرفیه برگزار و دانش آموزان با نحوه مقابله با بمباران هوایی ، نحوه پناه گیری ،  امدادرسانی ، اطفاء حریق ، تخلیه ساختمان و ... آشنا شدند.

همچنین به مناسبت این هفته نشست خبری فرماندار آستانه اشرفیه با جمعی از خبرنگاران این شهرستان برگزار شد.

رحیم حیدری در این نشست کاهش آسیب های اجتماعی ، ذهنی و جسمی در بین اقشار مختلف جامعه را از اهداف پدافند غیر عامل دانست و گفت: پدافند غیر عامل تلاش دارد تا جامعه را در مقابل بسیاری از آسیب ها و خطرات احتمالی توانمند کند.

وی بر نقش رسانه ها در تحقق اهداف پدافند غیر عامل تاکید کرد و گفت: ایجاد آرامش روحی و روانی در بین جامعه از مهمترین وظایف رسانه ها در جهت تحقق اهداف پدافند غیر عامل است .

وی در ادامه به فعالیت پنج کمیته پدافند غیر عامل در این شهرستان اشاره کرد و افزود: کمیته مقابله با تهدیدات بیو تروریسم ، کمیته ژنتیکی ، پشتیبانی شهری و زیر بنائی ،  کمیته امنیتی ، انتظامی و سلامت بیولوژیک  ، کمیته صنعت ، بازرگانی و کشاورزی و کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات و مشارکت مردمی  از کمیته های پدافند غیر عامل این شهرستان اند.

حیدری با اشاره به هفته پدافند غیر عامل در این شهرستان گفت: در این هفته  تعداد ۳۰ برنامه با موضوع پدافند غیر عامل  برگزار می شود.

هر اقدام غیرمسلحانه‌ای که موجب کاهش آسیب‌پذیری نیروی انسانی، ساختمان‌ها، تاسیسات، تجهیزات، اسناد و شریان‌های کشور در مقابل عملیات خصمانه و مخرب دشمن شود، پدافند غیرعامل گفته می شود.

هشتم تا چهاردهم آبان ماه امسال هفته پدافند غیر عامل  است.

شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در شرق استان گیلان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =