کلوپ: کمک داور ویدئویی به فوتبال آسیب می‌زند

تهران- ایرنا- «یورگن کلوپ» با زدن برچسب «مشکل واقعی» به فناوری کمک داور ویدئویی، تاکید کرد که این فناوری باید به فوتبال کمک کند نه اینکه باعث پیچیده شدن آن شود.

در جریان پیروزی ۲ بر یک لیورپول مقابل استون ویلا، سه بار از VAR استفاده شد؛ گل نخست بازی که توسط ترزگه به ثمر رسید به دلیل آفساید مردود اعلام شد، سپس VAR دوباره تصمیم کمک داور را مبنی بر آفساید اعلام کردن گل «روبرتو فیرمینیو» تایید کرد و برای سومین بار بازی برای بازبینی صحنه رخ داده روی «سادیو مانه» در محوطه جریمه حریف متوقف شد.

با این حال، در صحنه برخورد ضربه «ترنت الکساندر آرنولد» به یکی از بازیکنان حریف، هیچ توقفی به منظور بازبینی صحنه برای اعلام پنالتی احتمالی صورت نگرفت و بازی ادامه یافت.

در این بین، کلوپ اظهار داشت: ببینید، حالا یک مشکل واقعی داریم اما این بار در مورد لحظات جدی و بسیار مهم فوتبال حرف می‌زنیم؛ درست نیست که اینجا بنشینیم و در مورد این مشکلات حرف بزنیم و دیگران به ما بخندند.

وی ادامه داد: صادقانه بگویم این موضوع به هیچ وجه خنده‌دار نیست، در واقع خیلی هم جدی است؛ سرمربی‌ها بابت باختن اخراج می‌شوند و این ۲ موضوع شبیه به هم هستند؛ نمی‌خواهم مشکل را از این بزرگتر کنم بلکه قصدم شفاف‌سازی است.

سرمربی قرمزهای آنفیلد ادامه داد: نمی‌گویم این اتفاقات عمدی است اما باید همه چیز روشن شود. آنالیزور من بعد از بازی وضعیت فیرمینیو را در آن صحنه به من نشان داد، تا قبل از دیدن تصویر، چیزی نمی‌دیدم اما حالا وضعیت فرق می‌کند؛ هر کسی این کار را انجام داد قصد و نیتی نداشته اما در نهایت باید برخی موضوعات را روشن کنیم. هیچکس در مورد صحنه خطای هند بازیکن حریف حرفی نمی‌زند چون داور سوت نزد و بازی متوقف نشد؛ آیا آن صحنه پنالتی بود؟ تصویر بازی موجود است، توپ به بازوی او برخورد کرد؛ این صحنه در روزهای خوب بدون VAR پنالتی بود! گاهی اوقات به سود شما است و گاهی نیز به ضرر شما و من با این موضوع مشکلی ندارم اما باید اطمینان حاصل کنیم که فناوری جدید به فوتبال کمک می‌کند نه اینکه باعث پیچیده شدن آن شود، همین.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =