۱۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۵
کد خبرنگار: 760
کد خبر: 83540374
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استقرار ۹ هزار نیروی ویژه در اسلام‌آباد

تهران- ایرنا- تلویزیون "جیو" پاکستان اعلام کرد به دنبال تصمیم حزب جماعت علمای اسلام شاخه فضل برای حرکت معترضان به سوی میدان دمکراسی و مناطق امنیتی اسلام آباد در ادامه راهپیمایی آزادی، دولت این کشور بیش از ۹ هزار نیروی آموزش دیده در مناطق حساس پایتخت مستقر می‌کند.

به گزارش جیو، مسوولان وزارت کشور در جلسه شنبه شب تصمیم گرفتند، پلیس اسلام آباد را با بیش از ۹ هزار نیروی ضد شورش و شبه‌نظامی سایر استان‌ها و یگان‌ها تقویت کنند.

قرار است این ۹ هزار نیرو در مناطق مختلف اسلام آباد که از آنها به عنوان مناطق حساس یاد شده است، مستقر شوند. نیروهای معمولی پلیس جای خود را به نیروهای به شدت مجهز نظامی و شبه نظامی می دهند و احتمالا از آنها برای حفاظت از منطقه قرمز استفاده می شود.

راهبرد مقابله با اعتراضات، جلوگیری از ورود مردم به مناطق حساس و هدایت آنها به سمت میدان دمکراسی است.

طبق اعلام جیو، آتش نشان ها و ماشین های آتش نشانی نیز در حالت آماده باش هستند.  

رهبران احزاب مخالف پاکستان که جمعه به همراه هواداران خود در اسلام آباد تجمع کردند، خواستار برکناری عمران خان، نخست وزیر کشور شدند.

"مولانا فاضل الرحمن"، رهبر حزب جماعت علمای اسلام شاخه فضل پاکستان و بانی اعتراضات موسوم به راهپیمایی آزادی، جمعه اعلام کرد، عمران خان ۴۸ ساعت وقت دارد استعفا دهد.

عمران خان که گفته است تسلیم فشار مخالفان نمی شود، امروز در فیس بوک اعلام کرد، معترضانی که در اسلام آباد جمع شدند فقط به دنبال امضای توافقنامه ای شبیه فرمان وفاق ملی و شنیدن چنین حرفی از من هستند اما، ‌ من چنین حرفی را که خیانت به کشور محسوب می شود، به زبان نخواهم آورد.

ارتش پاکستان شنبه حمایت خود را از دولت خان اعلام کرد و وزیر کشور پاکستان نیز گفت که فردا(دوشنبه) از فاضل الرحمن به خاطر تحریک هوادارانش به دستگیری نخست وزیر شکایت می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =