یادواره ۴۶ شهید دانش‌آموز دشتی برگزار شد

بوشهر-ایرنا- به مناسبنت هفته بسیج دانش‌آموزی روز یکشنبه دهمین یادوآره ۴۶ شهید دانش‌آموز دشتی استان بوشهر و بزرگداشت سالروز شهادت سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی درکشور " گویان" در مصلای نماز جمعه امام خامنه‌ای شهر خورموج مرکز این شهرستان برگزار شد.

مادر یکی از شهدای شهر قم در این مراسم گفت: دانش‌آموزان با حضور در جبهه‌های نبرد هشت سال دفاع مقدس نقش بسیار بزرگی در پیروزی‌های رزمندگان اسلام داشتند.

وی افزود: امروز دشمنان با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم جوانان را هدف قرار داده‌ و سعی دارند اعتقادهای دینی و معنوی آنها را کم رنگ کنند.

مادر شهید محمد معماریان به ضرورت هوشیاری خانواده و مربیان مدارس برای مقابله عملی با این تهاجم فرهنگی غرب تاکید کرد و افزود:  امروز باید زندگی ما بیش از گذشته اهل بیتی باشد و ضرورت دارد خانواده‌ها بیش از گذشته هوشیار باشند و نگذارند دشمنان در این جنگ نابرابر فرهنگی اعتقادها و باورهای دینی جوانان را کمک رنگ کنند.

وی تاکید کرد: خانواده‌ها و بویژه مادران در زمینه تربیت دینی و سالم فرزندان در پیش خدا مسئول هستند و باید به وضعیت حجاب فرزندان و تربیت صحیح آنان دقت لازم داشته و گوش به فرمان مقام معظم رهبری برای هدایت فرزندان خود باشند.

وی اضافه کرد: شهرستان دشتی با ۴۶ شهید دانش‌آموز در دفاع مقدس و شهدای گرانقدری مانند شهید حجت الاسلام محمد حسن ابراهیمی به عنوان سفیر فرهنگی ایران باعث افتخار و سربلندی شهرستان دشتی و استان بوشهر شده است و باید فضای معنوی این شهدا هموراه در جامعه ترویج شود.

در این مراسم از خانواده‌های شهدای دانش‌آموز و شهید حجت الاسلام محمد حسن تجلیل شد.

شهید حجت الاسلام محمد حسن ابراهیمی متولد  ۱۳۴۶ در خانواده‌ای اصالتا اهل شهرستان دشتی استان بوشهر در نجف به دنیا آمد و همراه با خانواده برای تحصیل علوم حوزوی به نجف اشرف و بعدها به کربلا مهاجرت کرد.

 وی دوران کودکی را در نجف و کربلا سپری کرد و در سن پنج سالگی به همراه خانواده به ایران و شهر قم آمد.

شهید ابراهیمی در سال ۱۳۸۰ از طرف جامعه المصطفی برای تبلیغ به کشور گویان مامور شد و به عنوان مدیر کالج مطالعات اسلامی امام باقر (ع) این کشور آمریکای جنوبی فعالیت فرهنگی و دینی داشت و در ۱۴ فروردین ۱۳۸۳ توسط افراد ناشناسی ربوده و ۳۵ روز بعد در سن ۳۷ سالگی به شهادت رسید.

شهرستان دشتی با ۸۶ هزار نفرجمعیت در۸۰ کیلومتری جنوب دبوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =