۱۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۵۷
کد خبرنگار: 2469
کد خبر: 83540308
۰ نفر

برچسب‌ها

زیست بوم نوآوری باید در همه حوزه‌ها راه اندازی شود

تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ایجاد زیست بوم نوآوری دارو در کشور گفت: برای دستیابی به نتایج مطلوب در تمامی حوزه‌ها باید زیست بوم نوآوری ایجاد شود.

سورنا ستاری روز یکشنبه در  حاشیه مراسم رونمایی از چهار فرآورده دارویی پروبیوتیک در جمع خبرنگاران افزود: من معتقدم ما به یک زیست بوم نیاز داریم، در حال حاضر در حوزه دارو این زیست بوم ایجاد شده است. شرکت‌های بزرگی داریم که خط تولید آن‌ها چند صد میلیارد تومان محصول تولید می‌کنند، این حجم از سرمایه که از سوی بخش خصوصی وارد این شرکت‌ها شده است باعث می‌شود تا از ایده‌های جدید و خلاقیت‌های آن‌ها حمایت شود و هزینه‌ها نیز در بخش‌های مختلف آن‌ها تقسیم ‌شود.
وی گفت: ورود سرمایه گذارهای بخش خصوصی باعث می‌شود تا یک اکوسیستم بتواند نوآوری داشته باشد و ما اگر بخواهیم در همه حوزه‌ها به نتیجه مطلوب برسیم، باید این زیست بوم‌ها ایجاد شود. شاید ایجاد این زیست بوم ها کمی زمان‌بر باشد، اما با هماهنگی‌هایی که با صندوق نوآوری و شکوفایی و بانک‌ها برای ارائه تسهیلات کم بهره به شرکت‌های دانش بنیان صورت گرفته این امر محقق خواهد شد.

ستاری افزود: یکی از وظایف ذاتی ما کمک به تحقیق و توسعه و ورود محصولات جدید به بازار است، یکی از مشکلات عرضه محصولات جدید به بازار، مسئله هزینه تحقیق و توسعه است که به شرکت‌ها تحمیل می‌شود.
وی اظهارکرد: با توجه به حمایت‌هایی که طی چهار الی پنج سال گذشته از سوی معاونت علمی صورت گرفته است، عدد قابل توجهی از تجهیزات در داخل کشور تولید می‌شود، اما از این موضوع نیز بی اطلاع نیستیم که در بحث خط تولید و تحقیق و توسعه نیاز به تجهیزات بسیار خاص  است. طی توافقی که با صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گرفته با ارائه تسهیلات و وام‌های کم بهره‌ای که پرداخت می‌شود به آن‌ها کمک می‌کنیم تا از مرز مشکلات عبور کنند.

امروز با حضور سورنا ستاری از چهار فرآورده پروبیوتیک نسل جدید دارویی شرکت دانش بنیان زیست تخمیر رونمایی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش