۱۲ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۱
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83540294
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۵ فعال بخش وقف ابرکوه تجلیل شدند

یزد- ایرنا - ۳۵ نفر از فعالان بخش وقف شهرستان ابرکوه امروز(یکشنبه) به مناسبت نهمین روز از دهه‌ وقف ( ۴ الی ۱۳ آبان) که در امامزاده احمد(ع) با حضور امام جمعه ، فرماندار و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد ، تجلیل شدند.

این افراد شامل یاوران وقف، فعالان قرآنی ، خادمان امامزادگان و اصحاب رسانه بودند که با اهداء لوح سپاس و هدایایی از آنان تجلیل شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی ابرکوه در این آیین با قدردانی از خبرنگاران و یاوران فعال حوزه وقف با اشاره به اهمیت و احیای این سنت پسندیده اسلامی گفت: وقف صدقه‌ای جاری و مستمر است که آثار آن تا قیام ، قیامت باقی است .

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی همچنین بابیان اینکه واقفان مطابق با نیاز روز جامعه اموال خود را وقف کنند افزود: ترویج سنت وقف مهم ترین راه گسترش معارف دینی در جامعه است.

امام جمعه ابرکوه همچنین با بیان حدیث و روایت از معصومین (ع) در اهمیت خدمت به خلق الله گفت: مردم خانواده و عیال خداوند متعال هستند و کسانی که ، خدمت کنند به مردم در واقع به خدا خدمت کردند.

وی همچنین اتحاد ، همدلی و انسجام مدیران را بهترین عامل موفقیت برای خدمت به مردم دانست و افزود: محبوبترین مردم نزد خداوند کسانی هستند که شادی  را برای مردم به ارمغان آوردند.

حسینی با تاکید براینکه خدمت به مردم وظیفه همه مدیران و کارگزاران است ، ادامه داد: جلب رضای خداوند متعال در حل مشکلات خلق است و این بهترین شاخصه مدیران است.

همچنین رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه  درحاشیه این مراسم به ایرنا گفت : امسال افراد خیر ۳۰ میلیارد ریال برای فعالیت‌های عمرانی به امامزادگان این شهرستان کمک کردند و با وجود برخی مشکلات اقتصادی کمک‌های مردمی رو به افزایش است.

سید محسن ابطحی بابیان اینکه در پرداخت نذر مردمی شاهد رشد ۳۰ درصدی هستیم، افزود: مردم و خیران در یک سال گذشته افزون بر ۳۰ میلیارد ریال نذورات خود را به امامزادگان اهداء کردند.

ابطحی همچنین با اشاره به تداوم خشکسالی و تأثیر آن بر کاهش میزان درآمد موقوفه‌های بخش کشاورزی اظهارداشت: با این وجود درآمد موقوفه‌ها در بخش کشاورزی ۵۰ درصد رشد دارد .

رئیس اداره اوقاف ابرکوه بابیان اینکه تاکنون ۳۴۰ موقوفه در سامانه جامع اوقاف به ثبت رسیده است ، تصریح کرد: درآمدها در اجرای نیات واقفان خیراندیش صرف مجالس روضه‌خوانی، عزاداری سیدالشهدا (ع) ، امور قرآنی ، فرهنگی، دینی ، اجتماعی و خیریه می‌شود و  ۵۵ درصد درآمد موقوفه‌ها برای مجالس روضه‌خوانی و عزاداری اختصاص دارد.

منزلگاه امام رضا (ع) و امامزادگان احمد(ع) ، حمیده خاتون ، عباس بن علی (ع) ، شهیدان (ع) و امامزاده سیداحمد و سید محمود (ع) از بقاع متبرکه شهرستان ابرکوه هستند.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =